Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tényleg érzik az...

MBS kérdése:

A kutyák tényleg érzik az emberek által kibocsátott hormonok szagát, és meg tudják különböztetni azokat? Tehát megérzik a félelmet stb?

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 00:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kemény :) Marha jó téma ez a szaglás, meg hogy mi mindenre lehet használni. Szombaton voltam mantrailing szemináriumon, de persze megint a szaglásos előadást lőtték le, mert menni kellett a teremből... :/
2015. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 ödi2 ***** válasza:
100%

A szaglás hihetetlen téma,engem már a kölyköknél is lenyűgözött mindig,h a zárt ajtó mögött is megérezték például,h a kedvenc nevelő jön e vagy sem...:-)


Egyébként voltam egyszer vizsgán,mikor a már nem élő áldozatot kellett megtalálniuk és bizony 12 kutyából 9!!!elbukott ezen és azt mondták,h ez remek eredmény,mert ez a legnehezebb feladat ami létezik,mivel ezt már műszerekkel sem jelezhető...

2015. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Azt mondják a mentőkutyások, hogy a kutyák egyszerűen nem szeretnek közel menni a halottakhoz, arra külön tréningezni kell őket, hullaszaggal dolgoznak meg hasonlók - sajnos nem mentek bele mélyen, de ez lehet a nyitja szerintem, mert alapvetően egy halott embernek sincs kevesebb szaga (sőt), szóval ennek nem kéne akadálynak lennie.

Mesélték, hogy egyszer találtak egy felakasztott embert, és megkérték a helyszínelőket, hogy hagyják fent egy kicsit, amíg ideugrasztják a kutyáikat, hogy ilyet is lássanak, halott ember, ami mégis mozog (fújta a szél a kötélen), mert ez is tök furcsa nekik, nem nagyon értették, hogy miről van szó.


Meg most hallottam, hogy valami szolgálati kutya 6 hónappal a lakás elhagyása után bejelezte az előző tulajdonost :) Gondolom, laktak is benne közben, különben annyira nem lenne nagy szám.

De önmagában az, hogy napokkal, meg 1-2 héttel később is lekövetik, hogy merre jártál, elképesztő. Az ember azt gondolná, hogy világgá viszi a szél a szagot, pláne városban.


Bár én még mindig a vércukorszint-mérő kutyán vagyok kiakadva amúgy :D Hogy a francba tanítják meg, hogy pont azt figyelje, és hogy mennyinél jelezzen? Ilyenkor érzem, hogy lószar ez a 15 év kutyázás, és rengeteg dolgot meg kéne még tanulnom... :)

2015. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 ödi2 ***** válasza:
100%

Nekem az tette be végleg a kaput,mikor az egyik kutya,melyik az utolsó rehabos kutyáim egyike volt,felismert... ez egy 9 éves hadi kutya volt,én voltam még a kölyök nevelője. Éles gyakorlat közben sérült meg,felrobbant egy gránát előtte,megvakult mindkét szemére.

Behozták és egyből nekem ugrott és mikor elkaptam a pórázt,h lefogjam vonítani kezdett. Ott vonított majdnem egy órán át a labaimnál,én meg bőgtem,

mint egy gyerek...

A saját kiképzője vette magához a rehab után,de sohasem felejtem el azt az órát. Felismert és az öröm és fájdalom olyan egyvelegét adta elő,abban az órában, amit nehéz leírni...

Találkoztam régebbi kutyáimmal,amiknek én voltam a kölyök nevelője,de ez brutális volt...

Állítólag életük végéig emlékeznek az illatokra. Ezt nehéz bizonyítani,de én is hajlok erre a nézetre...

2015. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem semmi... Bőgnék én is asszem :) Régen néha eljátszottam a gondolattal, hogy volt menhelyes nevelt kutyáim majd nekem ugranak az utcán boldogan, de eggyel se futottam össze soha, pedig szép lehet :)


Szerintem amúgy nem olyan olyan hihetetlen ez, hogy emlékeznek a szagokra. Mi képekre, arcokra emlékszünk évtizedes távolságból is, mert nekünk ugye az az elsődleges érzékszervünk. A kutya valahogy így lehet a szagokkal, csak nekünk ilyen megfoghatatlan dolog ez az egész :)

2015. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

'Mi képekre, arcokra emlékszünk évtizedes távolságból '


Már aki:P Én ha valakit nem látok legalább 3x hosszabb ideig, és nincs egy kicsit karakteresebb arca, akkor az életben nem ismerem meg...

Egyébként régi könyv, de nagyon jó a témában: Dr. Kováts Zsolt- Kutyák a bűn nyomában. Ebben számtalan érdekes esetet leír a szerző, ír egy olyan kutyáról, aki pl. fémtárgyakon érezte meg nagyon jól az ember szagát (kilincs, pénz, kulcs), erre volt rákattanva.

Az külön érdekes, amit ödi írt, hogy azok a tehetséges kutyák mind keverékek. Hogy találtak rájuk? A tulajdonosuk vette észre a képességüket?

2015. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 ödi2 ***** válasza:

:DDD

Gőzöm sincs,h mi alapján kerültek képbe ezek a keverékek,de amelyiket én láttam a bemutatón,kb úgy nézett ki,mint egy kivert lompos kutya...:-)


Egyébként az egyik legismertebb hadikutya jelen pillanatban,egy kiképzése alatt megsérült,de inplantátumot kapott kutya a SEAL kötelékében. Nem mindig a tökéletes a tuti...:-)

2015. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, arcmemóriám nekem sincs, de az emberek egy részének azért van :D
2015. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
persze hogy érzik
2015. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Valaki említette az "előbb tudja hogy terhes" témát, és tényleg! Még bőven pozitív teszt előtt megváltozott a kutya viselkedése velem szemben. Nem egy bújós eblet ezért meglepődtem a macskaszerű dörgölőzéseken meg odabújásokon. Amikor megcsináltam a tesztet bent volt a fürdőbe...sokat vártunk sírtam örömömbe ő meg csak nyalogatott és bújt. A legmeghittebb pár perc volt vele. Azóta is sokkal jobban figyel rám. Nem akar védeni de valamiér imád a közelembe lenni. Korábban meglehetősen önző!? volt. Ha választani kellett a puffja és a közelség közt a puffra ment. Most inkább fekszik a lábamnál a parketton.

Illetve ami még megdöbbentett hogy pontosan tudja hogy a pocakba zajlik valami. Ha birkózznk kínosan figyel nehogy a hasamra ugorjon. De ha teheti a fejét ráteszi ha pl a földön alszom.

Szóval ezekbe az állatokba sokkal több van mint amennyit mi gondolunk. Nagyon durva!

2015. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!