Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj, ha kaukázusi juhász...

Az baj, ha kaukázusi juhász (8 hónapos) kan az első csibészelést játéknak fogta fel? Meg nem nagyon fogta meg a zsákot.

Figyelt kérdés
De szerintem kilehetne hozni belőle jó keménységű kutyát,mert jelezni szokott ha jönnek.
2015. febr. 10. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem baj, mivel ez valóban játék a kutyáknak, a zsákmányszerző ösztönükre alapszik.

Vadítani pedig nem is szabad egy kaut, ha felnőtt lesz, saját magától is jó területőrző kutya lesz, mivel erre van kitenyésztve. (Feltéve persze, ha valóban jó ösztönű, jó "minőségű" ősöktől származik).

2015. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az lenne a baj, ha tovább folytatnád vele a csibészeltetést.

Pásztorkutyát nem csibészeltetünk, mert tönkre teszi az ösztönkészletüket, elvadulnak.

Nem is nagyon van olyan iskola, ahol értenének a pásztorkutyákhoz.

2015. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy keleti pásztorkutyát, meg úgy általánosságban a pásztorkutyákat nem szabad sem ,,csibészeltetni", sem őrző-védőztetni. Ha jó ösztönökkel van megáldva, magától is kitűnően fogja tenni a dolgát, ha viszont nem, az effélék úgysem segítenek rajta, mint inkább a visszájára fordulhat az egész...
2015. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát jó ősöktől származik.Az apja elég kemény,az anyja volt kicsit lájtosabb.

Igen ez a zsákmányszerzésre megy,azt mondják és én is úgy tudom,hogy 8 hónapos kora körül ellehet kezdeni.

2015. febr. 10. 20:23
 5/13 sippara ***** válasza:
100%
Első körben azt a barmot, aki hajlandó egy kaut "csibészelni", azonnal vágd tarkón, és még a számát is töröld ki. Te meg kezdj el rohadt gyorsan tanulni, mert ennyi hozzáértéssel meg egy ilyen kutyával olyan csinos kis vérfürdőt lehet "szervezni", hogy csak na.
2015. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
értelmes gazda vagy kiképző nem csibészel, nem őv-zik egy kauval.
2015. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
jah, mellesleg saját szememmel láttam kutyasuliban, hogy a kau baromira nem akart csibészelni, erre beszorították a sarokba, nyilván akkor már nem volt más lehetősége mint "támadni" a csibészt. álltam ott, néztem ki a fejemből, és soha nem mentem abba a suliba.
2015. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor neten miért van fent rengeteg ilyen videó? Szinte csak kauk vannak benne.
2015. febr. 11. 19:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert hülyék az emberek, már bocsánat, és azzal "villognak", milyen vad a kutya. Pedig egy jó pásztorkutyát vétek így tönkretenni. :(
2015. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen videók? Többnyire háznál vagy pásztorkutyás ösztönpróbán lévő videók vannak fent. Azok nem őrző-védő videók.
2015. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!