Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám nem...

Mit tegyek ha a kutyám nem akar enni és rosszkedvű?

Figyelt kérdés
9 hónapos csivava lány. 3 napja már nem eszik, csak a kezemből, akkor is csak a tiszta húst és ha apró falatokban adom. Inni azért iszik keveset, de nem hajlandó enni. Egésznap alszik, nem játszik és fel sem kel, csak pisilni/kakilni. 3an vannak a testvéreivel. mind lány. Tegnap kiszakitottam egy napra, egész nap velem volt a lakásban, valamivel jobb kedve volt, már csóválta a farkát és ugatott is, de még akkor is sokat aludt és alig evett. Most visszaraktam a többiekhez és iszonyatosan morgott rájuk, láthatóan nem szeret velük lenni. A dokit felhivtam, azt mondta ha nincs hasmenése, nem hányik, nem lázas akkor nem lehet nagyon baj. Féregtelenitve és oltva vannak, mostanában ki se tudom őket engedi a hidegben, szóval betegséget aligha kaphatott. Nincs egyéb tünete! Segitsetek!
2010. febr. 11. 11:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja és a 3 nap alatt már nagyon lefogyott. Mindig ő volt a legkisebb, a legsoványabb, a legétvágytalanabb, általában mindig ellökték és külön kellett etetnem. Elég érzékeny is pl ha megszidom 2 napig nem "áll szóba" velem
2010. febr. 11. 11:21
 2/13 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy fűtött kennelben vannak, nem fáznak
2010. febr. 11. 11:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Sima hiszti,kutyáknál is előfordul hidd el!A mi németjuhászunk is szokott ilyesmit csinálni,hogy nem eszik csak kézből,és még úgyis válogat,stb...

Féltékeny,irigy,kényes

2010. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet vele , csak az amit az előző válaszoló leírt !

Talán ki kellene engedni őket naponta többször is kevesebb időra , vagy nem is tudom többet kellene velük lenni , a Csivava nem kennelkutya, hiába vannak 3-an !

Emberi társaság kellene nekik , hiszen társasági kutyák !

Attól hogy nem 25 kg osak hanem csak 2,5 kg-ak még ők is szeretnek az udvaron lenni, a hóban kicsit szaladgálni , hiszen KUTYÁK !! Nem fognak belehali egy kis hóba ...

Szerintem :)

2010. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem mopsz kutyusom van, és bár ő lakásban van tartva, de akkor szokott ilyen kedvetlen és étvágytalan lenni, mikor nagyon megfázik. Többször is előfordult vele, hogy egyik reggel nem akart kikászálódni az ágyából, mikor levittem sétálni, nem akart megmozdulni, és visszatérve a lakásba is egész nap feküdt, mint egy halott. Pihent így egy-két napot, nem is nagyon evett, aztán egyszercsak elmúlt, és olyan vidám és éhenkórász lett, mint előtte:)
2010. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is csinált ilyet, csak ölben ülve, kézből akart enni. Ha szívesen szórakozol így vele, akkor csináld, ha unod, egyszerűen csak tedd le a tányérjára a szokásos kaját, ha tényleg éhes lesz, meg fogja enni. Egy-egy napot simán kibírnak a kutyák kaja nélkül, van aki pl. esküszik a kutya heti egy napos koplaltatására. Szóval amiatt ne aggódj, hogy éhen hal a kutyád, mert nem bélszíndarabkákat kap a kezedből.
2010. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát bizony a hiba benned van !

a kutyád alapból öleb, ergó a gazdi mellett kellene,hogy éljen.

ezzel szemben be van zárva egy kenelbe .

inkább élne kint a déli sarkon boldogan, ha melletted lehetne , mint a kenelben nélküled.

a kenelbe tartott kutyák közül sok nem bírja, főleg a társasági kutyák nem!

egy örző védő eb, akinek teljesen más az idegrendszere jobban eltűri , de még náluk is gyakori az idegi probléma.

2010. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. azt hiszem mindnyájotoknak igaza van. 10 percre tudom őket max kiengedni, arra ki is szoktam, aztán 10 p alatt általában már összefagynak és újra vissza a melegre.. napi 2szer kiengedem őket, a hóba is. igen, lehet bennem is van a hiba, de sajnos nem tudom hurcolni magammal ilyenkor őket mint nyáron (mindig másikat vittem magammal, még melóba is), most csak annyit tudok hogy munka után velük vagyok kicsit, simogatom őket, csak az egyenkénti törődés nincs meg:( csak nagyon félek, mert már nagyon vékony a kutyus, a többi meg kicsattan az egészségtől és jókedvtől. Hát igyekszem vele többet lenni..
2010. febr. 11. 13:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért egy labort megejtenék annál a kiskutyánál, ha változatlanul nem enne. Nem csak akkor beteg egy kutya, ha hány, fosik.
2010. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a 13.12-esnek: szükség lenne egy laborvizsgálatra, amiből sokféle dolog kiderülhet. Meg esetleg egy belső szervi ultrahangra. És tényleg nem csak a hányás, hasmenés lehetnek betegségtünetek, hanem a levertség és a fogyás is. Sőt ezek talán nagyobb bajt is jelezhetnek, tapasztalatból tudom. (Nem is értem az állatorvost, hogy így elbagatellizálja a dolgot.) Írd majd meg a fejleményeket!
2010. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!