Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy kiskutyát, most 6...

Vettem egy kiskutyát, most 6 hetes! Mikor van neki a fog váltás, és hány hetes korában kell vinnem injekcióra, és féreg hajtóra a dokihoz? A fajtája foxterier!

Figyelt kérdés

#city51
2015. febr. 11. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Most vidd dokihoz, mert vélhetően máris férges, és lehet, hogy más baja is van, az oltássorozatát pedig már a tenyésztőnél el kellett volna kezdeni, ha tenyésztőtől hoztad volna 8 hetes korában.

Javaslom, keress rá a harapós kölykös kérdésekre, mert valószínűleg abban is lesz részed, ha ilyen korán hozzád vágták csóri kutyát.

2015. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb vidd dokihoz, 6 hetes korban kapja az első oltását, az egész oltássorozatot és a vele járó féreghajtást majd elmondja az orvos!
2015. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A felelősség ott kezdődik, hogy honnan hozol kutyát. Gratulálok, te máris csúnyán megbuktál ebben!

A törvény előírja, hogy kölyköt legkorábban 8 hetes korában lehet elhozni! Ez pedig nem viccből van, hanem mert a kölyöknek erre lenne szüksége! És aki hamarabb ad el kutyát, az szaporító. Márpedig szaporítót támogatni annyit jelent, hogy téged baromira nem érdekel a kutyád, hogy mit örökölt, milyen egészséges, milyen idegrendszerű, egyáltalán valójában milyen fajtájú, hogy ez a tetted mennyire befolyásolja ezt a fajtát és a gazdátlan/rossz körülmények közözz élő ebek számát! Dehogy, neked csak az fontos, hogy olcsón, hamar legyen egy akármilyen kiskutyád... És még annak sem voltál hajlandó utána nézni, hogy mit igényel egy kölyökkutya.

2015. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Remélhetően sportos gazdi vagy,akit nem zavar az ugatás,meg a folyton pattogó kutya látványa.Már most vinni kell dokihoz,féregteleníteni,majd,ha nem beteg,oltani.
2015. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bollocks ***** válasza:
78%
Mármint foxterrier jellegű keverék?
2015. febr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első oltását 6 hetesen kapná, a tenyésztőnél. Esetedben pedig nálad, tehát már viheted is orvoshoz. Féregteleníteni is kell most. A többi oltás stb. időpontját majd a doki elmondja.

(Remélem, legalább pénzt nem adtál érte, mert 6 hetesen nyilván nem tenyésztőtől származik a kölyök).

2015. febr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
. Iőtt
2015. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bollocks ***** válasza:
88%

Kérdezőtől jött privátban:

"Bocsi, de szemályesen voltam érte, és láttam a szüleit,és a testvéreitT igaz törzskönyv nélkül vettem meg mivel sokkal olcsób volt, de szerintem igy is lesz belőle olyan kutyus mint ha lenne papírja!! Én nem tudnám le fikázni másnak a dolgait, főleg igy nyilvánosan!!Ha ilyen a véleményed, igazán meg tarthatnád magadnak!!"


Először is te csak két kutyát láttál, akikre a szaporítók azt mondták, hogy a szülei.


Az, hogy rövidtávon olcsó volt, azt elhiszem, ha peched van, akkor pár éven belül egy TK-s kutya árának sokszorosát fogod elkölteni az állatorvosnál. Ha még nagyobb peched van, akkor a kutyád az állatorvosi költségek ellenére is beteges lesz, és fiatalon elpusztul. A felelősségről már a 3. válaszoló kifejtette a véleményét, maradéktalanul egyetértek vele.


És térjünk a lényegre: én nem fikáztam le a kutyádat, csupán a tényt közöltem, miszerint a fajtája hivatalosan "foxterrier jellegű keverék". Hogy ez neked nem tetszik, az egyéni problémád, tetszett volna nem sajnálni a pénzt egy foxterrierre. Az, hogy szerinted ezzel a kutyádat becsmérlem csak azt igazolja, amit az eddigiekből is le lehetett szűrni, vagyis leszarod a kutyádat, az a fontos, hogy villoghass vele.


ui: keress gyorsan egy nyelvtankönyvet!

2015. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt magadhoz veszel egy élőlényt, érdemes tájékozódni! A kutyák az első oltást 6 hetesen kapják, az első féreghajtáson pedig 2 hetesen kell átesniük. És ez csak töredéke a felelős vásárlásnak és tartásnak, amit te rosszul kezdtél, mert szaporítótól vásároltál.
2015. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szaporítós kérdést körbe jártuk, meg azt is hogy 6 hetes kutyát nem szabadna hazavinni.


De most akkor válasz a kérdésekre:


- féreghajtó már most kell neki, mert az anyatejjel fertőződik a kölyökkutya

- oltásból ami most kell az a parvo vírus elleni oltás, majd 2 hetente

- kombi oltás

- kombi oltás

- veszettség

- 6 hónap múlva veszettség

- évente kombi+veszettség


Ja és valószínűleg chipeztetni is kell.

2015. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!