Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy egy kutya labrador-e?

Figyelt kérdés
Találtunk egy kiskutyát az út szélén az autópálya feljáró előtt. Kb. 5-6 hetes lehet...elég kicsi. Tiszta fekete, arcra labrador és testfelépítésére is. Van egy kis fehér szőr a mellkasán. Én túl kicsinek látom egy labradorhoz képest de lehet azért csak mert még nagyon kölyök. Egyébként valószínűleg megtartjuk mert már nagyon összebarátkoztunk egymással. Van egy másik kutyánk is akit szintén úgy fogadtunk be szóval ha valaki esetleg tippet tudna adni, hogyan mutassuk be őket egymásnak azt is megköszönném...:)

2015. febr. 11. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Akkor labrador, ha van törzskönyve. Nyilván neki nincs, ezért maximum csak labrador jellegű keverék lehet. De egy ilyen kicsi talált kutyán nehéz megállapítani, hogy mi lehet.
2015. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Szerintem mindenképp jó ötlet lenne elvinni állatorvoshoz, mert valószínűleg oltásokra is szorul. Az orvos meg tudja mondani milyen fajta :) Nem tudom mennyire barátságos a kutyusotok, de ha az akkor csak nyugodtan engedjétek össze őket. Vagy te fogd a kicsit és hagyd hogy nézegesse, szaglássza, ismerkedjen vele a nagy. Ha játszanak azért arra figyeljetek, hogy ne tapossa össze, de általában a kutyik is figyelnek egymásra és ha durván is játszik a nagy odafigyel, hogy ne bántsa a kicsit :) Arra nagyon figyeljetek, hogy az új jövevény miatt ne hanyagoljátok a nagyot, mert olyanok, mint a gyerekek és, ha féltékeny a kicsire lehet nem fogadja be :) Sok sikert az új kutyussal :)
2015. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A "nagy" kutyus 6 hónapos. Nem túl nagy de annál nehezebb és még ilyen kis szeleburdi, nincs teljesen tisztában a méreteivel úgy, hogy előfordul, hogy néha nekem jön játék közben egy ölelésért és akkor én is általában a földön kötök ki:) Természetesen az oltásairól gondoskodunk nemsokára elkezdjük a kombinált oltást beadatni. De minden attól dügg, hogy a mostani kutyusunk, hogy reagál rá. De az utcán még egyszer nem fog kikötni az biztos! Ha mi nem is tudjuk megtartani keresünk majd neki egy rendes gazdit!
2015. febr. 11. 21:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként mind a 2 kutya kan.
2015. febr. 11. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fehér mellfolttal, meg utcán találva legjobb esetben is labrador keverék lehet. De majd ha megnőtt, meglátod :)


A bemutatás meg sima ügy, van egy kölyköd, meg egy jól szocializált kamaszod, összeengeded őket, tiltod a vadulást, és kész is. Ha a szocializáltság vagy a tiltás nem megy, kutyasuli a nagynak sürgősen. Aztán ha marad a kicsi, akkor ivartalanítás, lehetőleg mindkettőnek, mert két ivaros kant egy fedél alatt tartani nem a legjobb ötlet.

2015. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint majdnem minden második kutya, Ő is Labrador keverék lehet. Fajtatiszta semmiképpen. Majd ha megnő, meglátod hogy lehet-e benne más fajta vagy fajtajellegű. :)
2015. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam, hogy nem fajtatiszta labrador de az előző kutyánkat mikor megtaláltuk elvittük természetesen orvoshoz és ő azt mondta labrador...ehhez képest kb. egy nagyobbacska tacskó kutyára nőtt...Nem mintha nem szeretnénk vagy ilyesmi csak főleg termetét tekintve, jó lenne tudni mekkora lesz a most talált kutyusunk...
2015. febr. 12. 20:50
 8/11 A kérdező kommentje:
szóval ha tudtuk valami ismertető jelet vagy valamit amiből meg lehet állapítani lehetséges méretét/fajtáját akkor kérlek írjátol meg:)
2015. febr. 12. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Felnő, ránézel, és vagy látsz benne valamilyen fajtát, vagy nem, ennyi. Nincs rajtuk márkajelzés, ha valami ilyesmire gondoltál... :)
2015. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Manka68 ***** válasza:
Elvileg a felnőttkori körülbelüli méretére lehet következtetni a tappancsa méretéből. Most mekkora a kutya? Hány kiló? Ez is ad valami támpontot.
2015. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!