Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSETEK! A rövid történet:A...

SEGÍTSETEK! A rövid történet:Anyu nagyon szereti a kutyákat, csak a mamám miatt nem lehetett nekik, mert ő nem szerette és egy házban laktak?

Figyelt kérdés
Sajnos a mamám meghalt. Azt gondoltam, vennék neki egy kiskutyát, hogy legyen egy kis társa, de bajban vagyok a fajta választással. Vidéken lakik, nagy kert van, füves és virágos kert. Benti kutya kizárva, max. olyan amit az előszobáig beenged. Aránylag nyugodt természetű, ragaszkodó, gyerekszerető, fegyelmezhető kutyus kéne. Nincs nagy tapasztalata a kutyanevelésben. Valami ötlet mi illene hozzá?
2010. febr. 11. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogd kézen az anyukédat, és menjetek el együtt egy menhelyre. Ott majd kiválasztjátok közösen, hogy melyik kutyó a szimpatikus.


Ajándékba ne vegyél kutyát soha! Nem jó ötlet, még akkor se, ha tudod, hogy szereti a kutyákat, és vágyik egyre.

2010. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem labdradort vegyél. Barátságos nagyon nyugodt. Gyerek szerető kutya. Kezdő kutyásoknak kifejezetten ajánlják. El van kint a kertben. Okosak lehet őket tanítani. Viszont a napi nagy sétát igényli attól függetlenül, hogy kertben van! Szeret más kutyákkal játszani. Vigyétek majd nagy sétákra is. Fontos a kölyökkori szocializáció. Séták alatt pedig rengeteg inger éri így nem egy félős kutyátok lesz hanem egy boldog aranyos kis bohóc. :) Ha további kérdésed van írj privátba. Remélem tudtam segíteni.
2010. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek teljesen igaza van. Ajándékba soha nem szabad élő állatot adni.

Meg hát anyukádnak szerintem teljesen mindegy, hogy fajtatisza vagy keverék kutyusa lesz, akkor már miért ne adnátok esély egy menhelyi kutyának? A rászánt pénzt (ami ugye egy jó fajtatiszta kutyánál min 100e ft) költitek a kutyusra (ház, orvos, kaja, miegymás).

2010. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknak: neked van labradorod?

Csak én a harmadik vagyok, nekem van .. a labrador minden csak nem nyugodt kutya .. a családban lévő 3ból 3 hiperaktív ...

Aki minket megismer, az rögtön elfelejti hogy neki labrador kellett valaha :D

Csak kiváncsi vagyok ... :D

2010. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Végül is azt is tudnunk kéne, hogy fajtatiszta kutyát akartok vagy jó egy keverék is. Ha fajtatisztát akkor persze nagyon jó a labdador de ha jó keverék is akkor adjatok esélyt egy menhelyi kutyusnak. Aranyosak azok is. Egyediek. Barátságosak. Nagyon hűségesek tudnak lenni a menhelyi kutyák. Így is sokan vannak segítsetek rajtuk ha mindegy milyen kutya kell neki.
2010. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Van. Nem lenne a tiéd se hiperaktív ha mondjuk nem három lenne egymás mellet (mivel nagyon játékos kutyák) meg ha kivinnéd őket a többi kutyához játszani és esténként egy jó nagy órás két órás sétát tennétek amit igényel is. Ha meg meglát persze, hogy örül minden kutya örül a gazdájának. Meg kellett volna nevelni :) hogy ne ugráljon stb.
2010. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem ragaszkodom egyáltalán a fajtiszta kutyushoz. Sőt. Nekem már a második kutyám van menhelyről. Csak próbálok valami szálon elindulni, hogy a fent leírt tulajdonságokat nagyjából "betartsam".
2010. febr. 11. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem 3 van egymás mellett: az öcsémnél van egy, nálam van egy és sajnos egy már nem él.

Minden hétvégén 10 km fölött sétálunk, hétközben ha napi 2 órát sétálnánk akkor éhendölglenénk, mert egyedül vagyok.

Nem ugrál egyik sem és nem neveletlenek, ezt senki nem mondta. Értek azért valamit én is a kutyákhoz, nem kell ilyen lenézően kiosztani. De ettől függetlenül nem érzem igaznak azt a 2 dolgot, hogy a labrador kertbe való kutya és nyugodt kutya.

2010. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Hasonló kérdést tettem fel pár napja/hete. A legtöbben a golden retrievert ajánlották, mint nyugodt, családszerető, gyerekekkel is abszolút megbízható fajtát. És goldikeverékből is sok van a menhelyeken.

2010. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fajtatiszta golden és labrador is van bőven a fajtamentőknél.
2010. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!