Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a régebbi...

Miért van az, hogy a régebbi autóinkkal nem csúszott meg télen nyári gumival sem, ez meg fel van szerelve mégis megcsúsztunk? Lennt rövid történet

Figyelt kérdés
Szóval volt régen Dacia, Opel autónk sőt Suzuki is és nyári gumik voltak rajta télen is. Ez nem most volt már 2000-ig bezárólag. Most van egy 93'as Opel Astra F meghajtott kerekeken(első) van téli gumi és 3at pörgött vele. Hátul nyári van most lecseréli azt is télire, de hogy van ez hogy előzőekkel nyárival tempóban! haladva túrva a havat az úton mégsem csúszott meg!
2010. dec. 14. 09:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nekem is így van a kocsim szerintem mert az eleje nehezebb a hátulja könnyű ezért kicsúszik és pörög mint egy ventilátor főleg még ha gázt adsz 3-om ig meg se áll,vagyis kicsi a hátsó kerék tapadása az utal.Ilyen esetbe ha van hely kifelé kormányozva ,hogy kihúzza a kocsit kel gázt adni,csak nemigen szokott erre hely lenni,de ki kel probálnod szigoruan nagy helyen.
2010. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Először is, ha csak elöl van téli gumi, az nem elég. Hiszen így az autó eleje és hátulja között eltérő a tapadás, talán még rosszabb, mintha mind a négy keréken nyári lenne. Másodszor, az autó felépítésétől is függ, nekem pl. volt egy 3 ajtós Toyotám régebben, az úgy ment télen a hóban, mint a tank, amikor sokak a parkolóból sem tudtak kiállni komolyabb autókkal.
2010. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát oké hogy próbálni megfogni de pl. apu úgy megcsuszott 30al menve körülbelül hogy azt se tudta hol van és mi lesz.
2010. dec. 14. 09:30
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is jobb akkor már négy téli. Csak furcsa.
2010. dec. 14. 09:33
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

hát én is emlékszem arra az időszakra, amikor én hatalmas hóban bizony napi 3x is megtettem a Győr-Bp utat az 1-es úton, és nem semmi hó volt pedig, és mégse volt különösebb gond a nyári gumival se ...


sztem amúgy ez annak köszönhető, hogy akkor az ember sokkal jobban odafigyelt, most meg inkább hajlamosak vagyunk magunkat a téli gumira bízni, aztán meglepődünk, ha a téli gumi se mindenható ... sztem ennyi!


itt a vezetni tudással van az alapvető probléma

2010. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Több ok létezik.

Az egyik, hogy a téli gumi hatékonysága sokkal jobban kimutatható hirtelen fékezésnél, mint elindulásnál.

Másik, hogy annak tudatában, hogy téligumi van az autón, nem olyan óvatosan indul el az ember, mint nyárival tenné és mivel ez sem csodaszer, nagy gázra elpörög.

Ami fontos, hogy az új autóknál nagyon elszaladt a ló az abroncsok szélességével és ez télen a tapadás rovására megy.

És persze az emberek nem tudnak vezetni. Ha valaki picit beragad, akkor beteszi 1-esbe és nyomja neki ész nélkül.

Ahelyett, hogy betenné 2-esbe és finoman csúsztatná, mert úgy véletlenül ki tudna jönni.

Ráadásul újabban a gondolkodás is kiment a divatból.

Néhány éve Pécsen voltam, ahol egy lámpa után emelkedő következett, amit viszont jég borított. Elindulni még ellehetett, de amint elkezdett emelkedni mindenkinek elpörgött, még a téligumis autóknak is. Két autó tudott felmenni, egy Lancer EVO és egy Toyota LC.

Ezt az egészet a hotelszobám ablakából figyeltem, majd kb. 10 perc után meguntam a bénázásukat és lementem.

Odasétáltam az első autóhoz, amiben egy hölgy ült, hogy lenne egy tanácsom. Erre, hogy mit képzelek, tartsam meg magamnak stb.

A második meghallgatott és fel is tudott menni az emelkedőn.

Pedig nem mondtam semmi különöset, csak hogy addig váltogasson felfelé, amíg el nem indul és csodák csodájára 3.-ban, össze-vissza pörgő kerekekkel, de elindult.

Mikor felért villantott kettőt köszönetképp, én meg visszasétáltam a meleg szobámba.

2010. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szép történet, csak az a gond, hogy ezt a jogosítvány megszerzéséhez sajnos nem tanítják. Legalábbis 23 ével ezelőtt még nem, hacsak azóta nem történt változás. Így kénytelen mindenki maga rájönni vagy megtanulni másoktól, addig viszont bizony történhetnek akár tragédiák is.
2010. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14:56: ezzel csak annyi gond van hogy felvált és csak pörög a kerék hogy leég a kuplung..
2010. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hm, tolatva kell felmenni az emelkedőn...
2010. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert a régebben gyártott autógumi gumitartalma lényegesen magasabb volt,és ezért nem keményedett meg ha egykét fokot lehült a levegő.A mostaniakban több a műanyag és az attól csuszik.A drágább gumikban most is több a gumi,ez a titok!
2010. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!