Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem válaszolnak vissza...

Miért nem válaszolnak vissza a tenyésztők ha megkérdezem egy kiskutya mennyibe kerül nála?

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak ezt kérdezted, akkor valószínűleg azért, mert ő elsősorban nem üzletelni akar, hanem jó gazdát találni a kölykeinek. Szóval aki anyagiasan kezdi, és semmi más nem érdekli, meg nem mondja el, hogy mit tudna nyújtani a kutyának, azzal élből szóba se áll.
2015. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem csak ezt írtam, hanem magamról némi infót, de jellemzően arra a leveleimre nem válaszoltak, ahol megkérdeztem ezt is. Azért ez meg nem olyan kevés pénz, az a 80-150 ezer forint, hogy mindenki csak úgy kipengesse.
2015. febr. 12. 19:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Célszerűbb telefonon hívni őket.
2015. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Mert félnek, hogy a NAV rájuk száll adóeltitkolás miatt.
2015. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én hívtam tenyésztőket (sztem a telefon jobb), az volt az első kérdésem, hogy mennyiért adja a kutyát.

Ha rögtön mondta az árat, az már gyanús volt.

Először a beszélgetés (miért azt a fajtát, mi a célod vele (kiállítás/munka/hobbi), milyen családba kerül, hova (lakás/ház), volt-e már ilyen/hasonló kutyád, és még ezer kérdés), aztán jöhet a "hogyé adod" kérdés.

2015. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még vmi, hogy miért jobb a telefon:

Volt olyan tenyésztő/szaporító (nem tudom eldönteni), hogy olyan végtelenül ellenszenves volt a telefonban, hogy hamar el is búcsúztam tőle.

E-mailben erre nem biztos, hogy gyorsan rájössz, meg lehet olyan csábító weblapokat csinálni, hogy az csak na!

2015. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is észrevettem már...

Volt, hogy csak érdeklődtem még a fajtáról, mert már jó előre(2-3 év)szeretném megtervezni, hogy milyen kutyám lesz, és az árával is tisztában akartam lenni, hogy tudjam mégis mennyit kell félretennem a kutyára.

Ez meg tényleg nem úgy működök, hogy akinek kevesebb a fizetése az egészet el tudja költeni rögtön, hanem több részletben teszem félre, főleg ha egyéb dolgokra is el kell tenni.

Én még a mai napig sem tudom mennyibe fog kerülni :D

2015. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, nekem 10-ből mondjuk 8 reagált emailre, abból egy nem válaszolt az árra, egy meg azt mondta, hogy részletesebben telefonon beszéljünk. A többi simán megírta az árat!
2015. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es jól írja!


Egy normális tenyésztő amúgy is akar egy személyes találkozást, ahol tudnak beszélni a leendő gazdával/gazdajelölttel, hogy egyáltalán szerintük megfelel-e az adott fajtának, ill. a fajta neki, stb... Az anyagi része szerintem mindkét részről csak másod- vagy sokadlagos.

2015. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert úgy gondolják, csak az ár érdekel. Mármint, ha már 120, akkor nem kell. Valószínűleg azért, mert Ők tényleg csak szerető, nem csak a pénzt érdeklő gazdának adják. Jó, mármint, rossz ha nem írják meg, mert akkor nem tudod eltervezni az egészet, meg minden.

Mi elsőnek emailen írtunk, több tenyésztőnek is, meg lepődtem, mikor egy magyar weboldalú "tenyésztő" visszaírt emailt, és látszott hogy google fordítót használt, és valamilyen pap volt (vagy is azt írta), és valamilyen templomról is elkezdett hadoválni... Na, de végül akitől meglett a kutya, Tőle egy két sorba megkérdeztük hogy van-e jelenleg eladó kiskutyája, és hogy mennyi idősek. Mondta hogy van egy 11 hetes, ha telefonon felkeresnénk, nézzük meg először a honlapját. Majd megkérdeztük a kiskutya nemét meg hogy tricolor vagy bicolor-e (mert nem találtuk meg a még nem eladott kiskutyát a honlapot), meg megkérdeztük hogy mennyibe kerül, kaphatunk-e tájékoztatást emailbe. Leírta az árát, és írta, hogy ha komolyan érdeklődünk akkor hívjuk fel, mert neki is pár kérdése. Mi már rögtön a kutyáért mentünk, nem néztük meg az előtt. :)

Ez tenyésztő függő szerintem, hogy megírják, vagy nem. :)

2015. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!