Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek olyan kennelből...

Vennétek olyan kennelből kiskutyát, ahol folyamatosan van alom, sőt, néha három is egyszerre?

Figyelt kérdés

Spánielt szeretnék venni, és egy csomó kennel honlapján láttam, hogy tervezett dupla alom, meg hogy mindig van eladó kiskutya. A kutyák nagyon tetszenek, szépek, a képeken egészségesnek tűnnek, de eredményük, szűrésük nem igen van.

Hogy lehet 2-3 alommal egyszerre foglalkozni? Van arra garancia, hogy a kiskutya szocializált lesz?


2010. febr. 11. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szaporítás. Nincs rá garancia, hogy egészséges kutyát kapsz, ráadásul a szaporítók lelkiismeretlen állatkizsigerelő munkáját is támogatod. Vagy tenyésztőtől vásárolj kutyát vagy a spániel fajtamentők kutyáiból válogass.
2010. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs szűrésük semmiképpen. Lehet hogy a szülők egészségesek, de a kölyköknek továbbörökítik attól a bennük nem előjövő betegségeket, vagy nekik tünetmentes, náluk súlyosan fog jelentkezni.
2010. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az alapján döntenék, hogy hány alom születik. Ha figyelnek arra, h egy anyától évente max. 1 alom szülessen és az egész család foglalkozik velük, miért ne? A szűrések és az eredmények hiánya viszont nagy baj, ilyen helyről nem vennék.
2010. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

dupla alom azért is lehet, mert esetleg egyszerre tüzelnek a szukák, illetve végülis azért jobb, ha két alomnyi kölyök jön egyszerre - akkor csak a kiskutyákkal foglalkozik valószínűleg a tenyésztő, otthon van, nem csinál mást - jobb ezen egyszerre túlesni két kutyával, mint évente kétszer végigcsinálni az egészet, ami a kiskutyákkal jár.

Az teljesen más kérdés, hogy ha nincsenek szűréseik, eredményeik. De a kettő szerintem nem függ össze.

2010. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nembiztos, hogy mindegyik kutyus a tenyésztőnél van, lehet a gazdijánál szül, a tenyésztő csak a kennelnevet adja.

De szerintem menj el, és nézd meg. Ha normális, és nincs takargatnivalója, minden kérdésedre válaszolni fog, és betudja mutatni az igazolásokat is.

2010. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kutyusok a tenyésztőnél vannak, és láttam már, hogy ugyan ezeknek folyamatosan vannak kicsinyeik, akkor is érdeklődtem, és 100000Ft volt egy kiskutya, akkor annyim nem volt, most összeszedtem, de nagyon elbizonytalanodtam :( Pláne hogy tájékozódok, olvasok neten.

Szerintem hagyom ezt a tenyésztőt, majd mástól keresek csoki kiskutyát.

2010. febr. 12. 12:27
 7/7 anonim válasza:

Én nem rég kaptam két angol cocker spánielt! Delightful Hunter kennel! A tenyésztő tényleg lelkiismeretes de egyszerre csak egy alommal foglalkozik.

Sajnos tőle a kutyáim apja van csak így az enyémek Smart Cocker kennelesek, de onnan bolhásan hoztuk haza a piciket.

2016. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!