Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok extrém őrzővédős...

Hol találok extrém őrzővédős videokat?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni, de alig találok, mindenhol csak a hagyományos videok vannak, engem meg az érdekelne, hogy éles és váratlan helyzetekben hogyan tanítják a kutyát, tehát SZEMÉLYVÉDELEM. Pl séta a gazdával és előugrik a segéd, rátámad a gazdira stb.
2015. febr. 13. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/user/k91dogtraining/videos Ők konkrétan személyvédő kutyákat képeznek, de ez nem egy házilag megvalósítható dolog, konkrétan milliókért kel el egy képzett kutya.

A dolog lényege, hogy a kutya csakis és kizárólag parancsra támadhat. Tehát ha egy baltával hadonászó emberke közelít a gazdája felé, de a kutya nem kap parancsot, akkor nyugodtan sétál tovább. Maximálisan kontrollálhatónak kell lennie, mert ezek a kutyák konkrétan fegyverek.

Szerintem elég sok baleset lehet abból, ha egy "becsibészelt", de nem teljesen kontrollált kutya fenyegetőnek ítél meg egy ártatlan járókelőt. Hallottam már ilyet, hogy a kutya nekiment a gazdája régi ismerősének, aki széles gesztussal nyújtott neki kezet.

2015. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én hülye vagyok az öv-hez, de nagyon szeretem a videókat, amiket az első linkelt, habár csak hobbiból nézem őket. Tetszik, ahogy a kutya azonosítja a fegyvert, gondolkozik, dönt és hogy természetesen azonnal lehívható. Szóval sztem jó példa.
2015. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha a gazdája nem tud parancsot adni, mert előbb kapják el, akkor a kutya azt végignézi, mert nem kapott parancsot? Ezt sosem értettem.
2015. febr. 14. 09:13
 4/4 A kérdező kommentje:
De látom itt is, hogy 2:33-nál a képzett kutya is félreértett egy mozdulatot, és simán kiugrott a kocsiból, pedig senki nem kérte. Szóval jó eséllyel, ha pl előbb befogják a gazdája száját és nem tud parancsot adni, remélhetőleg akkor is közbelép.
2015. febr. 14. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!