Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szabályok vannak most...

Milyen szabályok vannak most érvényben a kiskutya behozatallal kapcsolatban más EU-s országokból? Úgy hallottam az EU most valami új szabályozást léptetett érvénybe (nem tudok angolul, hogy utánanézzek)

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kell várni a 3 hónapos kort amikor veszettségoltást kaphat és utána még 30 napot. Praktikusan 4 hónaposan lehet legálisan, hivatalosan elhozni kölyköt.
2015. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kozben kaptam privátban egy nagyon kimerítő választ, így szerencsére hazatudom hozni a kiskutyám 8 hetesen a származási országából. :) De neked is koszonom a választ!!
2015. febr. 13. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mondtam h nem lehet, csak nem feltétlen hivatalos. Ha nem repülsz vele kb tökmindegy.
2015. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De lehetséges, legálisan is. :) Csupán a tenyésztőt kell megkérnem, hogy állítasson ki egy dokumentumot miszerint a 8 hetes kiskutya mindvégig az anyja közelében tartozkodott zárt környezetben, és nem volt alkalma találkozni vadállatokkal, akik hordozhatják a veszettség vírusát, vagy netán fertőzöttek. Mivel mind Szlovákiában, Magyarországon és Ausztriában engedélyezve van ez az alpont (pl. Németországban nem) így hazatudom hozni.
2015. febr. 13. 23:46
 5/5 anonim ***** válasza:
De igy kell mellé az anya oltÁsi könyvének fénymásolata az érvényes veszettség elleni oltással
2015. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!