Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyéves magyar vizslának...

Egyéves magyar vizslának hányszor kell enni adni egy nap? Hány gramm az ideális?

Figyelt kérdés
Ha csak egyszer akkor inkább reggel vagy este?
2015. febr. 17. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én este etetem, mozgatás után, aztán pihen, kaja után már nem szabad mozgatni. Ha panelos, akkor kaja után 1-2 órával le lehet vinni még dolgát végezni.


A táptól függ, hogy hány grammra van szüksége.

2015. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Vadkorte81 ***** válasza:
0%
A kutya kepes egyszeri alkalommal 4-5 napra elegendo etel felvetelere.Ha akarod akkor napi egyszer,3 szor,de ha akarod akar egesz napon keresztul dobalhatsz neki falatokat...ha kinti kutya akkor ajanlatos a napi legalabb egyszeri melegetel,es soha ne adj annyit ami megmaradhat a taljaban...gramm? mibol? Vegyel csirkelabat,nyakat es fozzel neki 2-3 naponta valtozatosan.ne grammra szamold az etelt hanem mint ahogy te is eszel.Te sem mered le hogy mibol hany gramm kajat fogyasztassz-igy neki sem kell,egy tal emberi etkezesi mennyiseg eleg.ha elkezd hizni akkor lentebb,ha igenyli akkor fentebb kell tolni a mennyiseget.Hasznald a megfigyelokepesseged....
2015. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ideálisabb a napi 2szer, kettéosztva a napi kajáját. De ha neked a napi egy a megoldható vagy szimpatikus akkor az sem rossz, akkor csak rajtad áll, hogy reggel vagy este.

A mennyiség attól függ mivel etetsz (táp, barf, prey stb.) és, hogy abból mi az előírás 1 éves és hány kg-os kutyának.

2015. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 2-es!


A csirkelábban és nyakban kb. semmi tápanyag nincs, ne írjál már baromságokat!

2015. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Vadkorte81 ***** válasza:
17%
Vadaszkutyakkal foglalkozom....nem irok baromsagokat...porkolt,levesek amit megeszel te is otthon ....minek nincsen taperteke kedves?honnan tudod hogy mit adsz a kutyadnak ha nem te keszited?A kutyaim a jeges vizbol apportiroznak keres nelkul...szoval nem kell itt tapertekekrol beszelni amikor kutyatapot akarsz felallitani a hazikoszt ellen.Szerinted mennyi es milyen fajta szenhidrat,protein,vitamin van egy tapban?Nem beszelve anno meg nikotinnal is dusitottak hogy a kutya a rakapjon.Te meg orulsz hogy de szep selymes a szore...de neveld a kutyad ahogy szeretned,es ne szolj le masokat,mert az amit nem tudsz meg nem azt jelenti hogy nem is letezik...
2015. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sippara ***** válasza:
100%

Még mindig nincs "ez a válaszoló totális baromságokat beszél" gomb :( francba.


Kérdező, az etetés egy "hányszor oszt' hány grammot" témán kissé túlmenő dolog, van interneted, kezdj el utána olvasgatni a különböző tápoknak, etetési módoknak - annyit segítek, hogy az "egy emberi adagnyi moslék" nem lesz megfelelő.

2015. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Engem mindig lekúr az állatorvosunk, hogy táppal etetem a kutyát, mert az gyilkosság, ők házikoszt pártiak :)
2015. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, adj nyugodtan pörköltet a kutyának, gondolom nincs rajta egy g fűszer sem. Igaz?

Ekkora kutyának napi kétszer adnék enni.

De hogy hány grammot? Miből?

2015. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Vadkörte!

Egyik ismerősöm a kutyáját is ilyenekkel etette... vagyis azzal, amit a családja is evett. A kutya cukorbeteg lett.


Kérdező! Rajta vannak a tápokon az etetési útmutatók súly szerint. Azt a grammszámot odaadhatod egyszerre is de ha szeretnéd, akkor kettő, vagy három adagban elosztva.

2015. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vadkorte81 ***** válasza:
0%
Kiforgathatod,kifigurazhatod a valaszom ugy ahogy akarod...nem fogok leallni olyan dolgokon vitatkozni ami mar kiprobaltan bevallt...de tudod mit kerdezo?Nem kell itt senki szavat 100%-ra venni.A megoldas egyszeru.Tegyel a kutyad ele eteteskor a piacon kaphato legjobb minosegu tapbol,es tegyel egy melegetelt amit te keszitettel neki.Hagyd hogy a kutya dontson es az eldonti hogy ki irt itt realis dolgokat es ki nem...illetve most olvastam meg csak hogy itt nekem is irtak.Nem azt irtam hogy mindegy hogy mit adsz a kutyadnak,nem ertem miert megy el a beszelgetes ebbe az iranyba...talan a moslekos megjegyzese az elozo hozzaszolomnak gondolom.Miota szamit mosleknak az hogy hazi kosztot(ami azt jelenti hogy en keszitem el termeszetes alapanyagokbol az etelt) adok a kutyaknak amit en fozok neki minden masodik nap nem sajnalva az idot mert ez is a gondoskodas resze.Cukorbeteg a kutya?A kutyak cukorbetegsege is generacios problema ugyanugy mint nalunk,a nem termeszetes taplalek es a mozgasszegenyseg miatt alakul ki.Az allat helytelenul tartasa elhizashoz vezet,ami tartosan megvagja az inzulinszintet,ami orommel parosul a cukorbetegseggel...amire figyelni kell az at etcsoki. 2 tablaval ugynis hidegre lehet tenni egy tacsko mertu ebet.de itt nem a cukorbetegsegrol szol(mondjuk inzulint is megloki) a tortenet hanem egy alkotoanyagrol amit a kutya nehezen bont le es az mergezest okoz...de bovebben mar utanna kell neznem mert mar vagy 5 eve tanultam kynologiat.ja,es kerek minden rajongomat hogy tobbet foglalkozzon a kerdezovel mint velem,en is szoktam posztolgatni,szivesen varom oda a ram iranyulo valaszokat...
2015. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!