Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapták a kutyát - mit...

Balogh István Lajos kérdése:

Megharapták a kutyát - mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Másfél éves Beagle kan, átlagos, kertben él - nemrég megtépték-azóta bekakál-és az ágyneműt is levizeli ha nem vagyunk ott (paplant,az enyémet-lent!) kóros? és nézessük meg állatorvossal vagy neveljük? Ha nem engedjük be - nyüszít és az ajtót kaparja teljesen szétszedi- az asztalról kaját lop - neveletlen de ültetni lehet. Nincs iskolája-amennyit tudtam neveltem, mert volt már két kutyám is, de ilyennel még nem találkoztam. Barátságos-nevelhetőnek találom.előzmény -

Utcán két kutyával az ember figyelmeztetett bennünket,hogy baj lessz,ha nemfogjuk meg-de nemértük utol és az idegen kutya megtépte a nyakánál és elhajította,mert a gazája póráz nélkül nemtudta fékentartani - kertvárosi kőrnyezet.Sebét Betadin-nal kezeltem.megjegyzem nem az enyém csak vendég vagyok ott ahol történt.

A kutya azóta mintha sokkot kapott volna és egyre pofátlanabbul viselkedne,nemtisztel senkit,de viszonylag kieggyensúlyozott,fajtiszta,de könyv nélkül.Beagle kb12-15 kg hím oltott


2010. febr. 11. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Elmondom röviden mi történt. Te mint falkavezér, nem tetted a dolgodat! Ugyanis a falkavezér feladata megvédeni a falkatagjait. E miatt elveszítetted a kutya tiszteletét és beléd vetett bizalmát, illetve a történtek után fél egyedül maradni (nem érzi magát biztonságban). Szóval nincs mese, át kell venni a hatlamat újra.
2010. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért biztos ami biztos alapon elvittem volna az állatorvoshoz. És legyél vele erélyesebb. Nem kell ráütni meg ilyenek, az én kutyám nagyon szépen megtanulta, mikor szoktam vele ordibálni. A hangnemből tudja a kutya hogy na ezt nem kellett volna.
2010. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Az én mudim egy roti akarta legyilkolni. Ott voltam a többi kutyámmal de hát istenem mit tehettem volna, kb annyi kg vagyok mint az a kutya... És azóta is ugyanúgy tisztel akkor most mi van?

Szerintem vidd orvoshoz, bár egy támadás után amúgy is kéne, és beszélj a gazdájával.

2010. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

NEm akarlak elkeseríteni, de könnyen előfordulhatott, hogy gerinc, vagy valami ideg sérülése okozza a zavart viselkedést.

Érdemes lenne alapos, röntgenes vizsgálat, mert akár végzetes sérülése is lehet, amennyiben nem kezelik.

Sajnos, pár éve az én kutyusom is így járt.

Látszólag rendbe jött, az orvos adott neki 3 szurit, 3 egymást követő napon át, de fél év után hirtelen rosszul lett, elvesztette a látását, féloldalasan ment, és sajnos meg is halt.

Nálunk 50 km-es körzetben nincsen röntgennel felszerelt rendelő, így, mivel látszólag a kutya teljesen egészséges volt, nem is gondoltuk, hogy nagyobb baj lehet, az orvos sem mondta, hogy nagyobb gond is lehet.

Remélem, a te kutyud rendbe jön.

Üdv.

2010. febr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi - de vezéregyéniség vagyok (falka)-amikor történt éppen friss térdműtét miatt nem tudtam utána szaladni,de a két hölgy gazdi szavára sem halgatott és csak barátkozni akart.Figyelemmel kísérem !
2010. febr. 12. 09:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha te lettél volna a vezér, első szóra visszajött volna és nem kellett volna utánaszaladnod. Az, hogy valaki le tudja ültetni a kutyáját, nem jelenti azt, hogy ő a vezére is. A lopkodás és sok minden más utal arra, hogy ki a főnök...

Először is alapos orvosi vizsgálat, hogy nem történt-e komoly sérülés, ami az idegrendszerre is kihathat. Másodszor a rangsort nagyon komolyan föl kéne állítani:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vezéregyéniség vagy de más kutyájának ne akarj parancsolgatni. Azért mert az vagy még nem fog a kutya teljesen tisztelni és megszokni és bízni benned. Nem veled nőtt fel. És főleg egy elég makacs fajta, nem fog mindenkinek pitizni.
2010. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
70%

Az élő példa, hogy nem kell mindenkinek kutyát tartani.

Nagyjából minden klasszikus hibát elkövettél, amit egy kutya nevelésénél lehet. Ennek meg is van az eredménye, szaros-hugyos ágy, elszökés, verekedés. Borzalom! De iskola az nem, minek is.

Vegyél inkább cicát. Reméljük, az nem fog megkarmolni.

2010. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

okés - tisztázzuk:ha nevelem és nem az enyém attól még nem a mi hibánk(Én-Kutya)ott volt a gazdi is és tény,hogy nekik sem engedelmeskedett(két hölgy)

14:50-es hasznos meglátás

a többinek kösz,de - eddíg két kutyám volt és mindenikőjük 2 hét alatt szobatiszta ültetéssel és póráz nélküli sétával,.....bizonyíthatom,csak a tapasztalat vezetett félre a Beagle-vel kapcsolatban.

19:12-es - nézz magadba és fordulj bizalommal másokhoz - nem kritikát várok azt elfelejtettem és nemhibázok - ha a gazdijának sem akar maradni sem visszajönni sem , akkor télleg nagy a baj ( volt macsek is +2*5 és 1*3 kismacskával - 2 külömböző időben 2 kutya - beszélő hullámos papagály stb)rutinból ment minden - nem a kisullyamból szoptam - többinek köszi - javaslom a gazdiknak nézessék meg orvossal is...várom a további kommenteket B.i.L

2010. febr. 13. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!