Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kutya természete, vagy...

Ez a kutya természete, vagy csak nevelés kérdése? Tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A kutyám normális esetben normálisan viselkedik idegenekkel szemben. Amikor őrizni kell a területét, akkor tényleg jól őrzi. Nem képzeltem el, hogy valaha ember be merne hozzá nyúlni. (felnőtt rottweiler)


Viszont ma, egy kutyát sétáltató házaspár megállt a kerítés mentén, és mikor a kutyám odament akkor benyúltak a kerítésen és megsimogatták.

(részben örültem, hogy nem történt baj, de a másik részem meg nagyon ki volt akadva, hogy az hogy is történhetett)


Én pont az udvaron voltam, és rájuk szóltam, hogy mit képzelnek, miért nyúlnak be egy egy idegen kutyához.


Bár így utólag talán durva voltam, és ők mentegetőztek, hogy kutyával vannak, de szerintem ez nem helyén való.


De akkor ennyi erővel bárki benyúlhatna, vagy akár be is jöhetne?


2014. júl. 26. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érdekes... Lehet, hogy a kutyád csak "hamis" (azokra mondják ezt, akik ugatnak, támadnak, de igazából nem harapnak), nem pedig valóban véd. Sajnos nagyon sok a "kívül roti, belül nem" típusú roti, így elképzelhető, hogy bárki bemehetne felőle.
2014. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tapasztaltam még ki. (felnőtten került hozzánk)

Volt egy ismerősünk, aki elég sokat járt hozzánk.

Egyik alkalommal valamiért "haza" ugrott hozzánk. A kutya beengedte, de ki már nem. Egyszerűen elé állt, és morgott, és nem hagyta hogy kimenjen.

2014. júl. 26. 20:44
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy a kutya is meglepődött, azért nem reagált durvábban. Vagy egyszerűen megérezte, hogy a házaspár nem jelent veszélyt.

Szerintem is veszélyes benyúlkálni idegen kutyához a kerítésen, eszembe nem jutna... de attól, hogy nem tépte le a karjukat, még a kutyád lehet nagyon jó területőrző. Nem a nagy szája teszi a kutyát, hanem pl. amit előbb írtál, hogy határozottan elébe áll az illetéktelennek, hogy egy tapodtat sem tovább. Az én szememben az ilyen az igazi jó házőrző, nem az, aki habzó szájjal rágja a kerítést...

2014. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szépen megcsinálod a kerítést, hogy ne lehessen benyúlkálni. Érdemes, mert sosem lehet tudni, kinél dönt úgy a kutya, hogy nem barát.
2014. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1-es, a hamis kutya harap.

a kutyáknak nincsenek előítéleteik, viszont nagyon jó az ösztönük. valamiért nem érezte fenyegetve magát, és a területét sem féltette.

2014. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem pont hogy jó házörző, mivel be be engedi de ki már nem :) így ha betörő lenne még el is tudjátok kapni :)De mint írták a kutyáknak jó az ösztönük, valszeg érezhette hogy itt nincs baj.
2014. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mondjuk én is full ideges lennék, ha látnám, hogy megsimogatják a kerítésnél a kutyát, és a kutya tudta, hogy Te látod? Viszont mivel volt már egy elég jó ellenpélda, amit írtál, hogy nem engedte ki az illetőt, az azért elég biztató. Könnyen lehet, hogy ugyanez a pár már nem tudott volna bemenni, vagy épp kimenni Tőletek!!!
2014. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt egy szuka német juhászunk. Hatalmas kutya volt, féltek tőle, de a kerítésen keresztül simogatták, tutujgatták, volt aki ennivalót akart neki adni (őt elküldtem a bús vérbe).

Egyszer betörtek éjszaka, és elvitték a pénztárcámat, a sulitáskámmal együtt. Eszeveszett morgásra, ugatásra ébredtünk, kimentünk, és a kutya sakkban tartotta a mocsok betörőt, aki ott ült a lépcsőn, akkorára összehúzva magát, mint egy teniszlabda. :D Addig őrizte a hapsit, amíg ki nem értünk, és hívtuk a rendőrséget.

Szerintem ilyen egy jó őrkutya. Akár a tiéd.

2014. júl. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Júúúúúúúj ezt most jó volt olvasni utolsó!!! :D:D:D nekem is szuka nj-m van, bár ő nem hagyja magát megsimogatni! Próbálták már kerítésen, de annál vehemensebben ugatott, így csa a kerítés felé közelítette a kezét, de benyúlni már nem mert. Szerencse, mert ha egy ilyen hülyét megharap, hát nem tudom, sajnáljam-e....
2014. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is igaz, hogy a történet úgy hangzana, hogy még a lopás és a lakásba bejutás előtt tartotta volna sakkban.... de a lényeg, hogy elkapta a betörőt!
2014. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!