Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nálam van a kutya törzsköny...

Ha nálam van a kutya törzskönyve, de más nevén van benne a csip, akkor kié jogilag a kutya?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van róla adásvételi szerződésed, akkor állatorvossal át tudod iratni a chipet a te nevedre.
2011. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A származási lapon is át tudod íratni a tulajdonost, csak kell az eredeti tulajdonostól egy tulajdonosváltási igazolás.
2011. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most kinél van a kutya és oda hogy került?
2011. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy alom összes törzskönyve az állatorvoshoz érkezik. Amikor a tenyésztő viszi a piciket, akkor az orvos az összes baba chipszámát beregisztrálja a Petvetdata-ra a tenyésztő nevére. Ilyenkor ált. még 4-5 hetesek a kicsik.

Amikor a gazdi elviszi a kiskutyát, akkor a törzskönyvvel bemegy a helyi MEOE szervezethez, átiratja a nevére, majd a saját állatorvosánál kéri, hogy a beregisztrált chipszám mellé tüntesse fel a tulajdonos elérhetőségét, és nevét.

2011. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, sosem tudjuk meg, hogy most konkrétan kinél van a kutya és hogy került oda...
2011. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom megvette a kutyát, de még a tenyésztő nevén van a chip regisztrálva.
2011. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolni sok mindent lehet.

Én azt is gondolom, hogy lopta, akkor mi van?

Választ meg nem kapunk...

2011. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem babám született,oda adtam a kutyát a volt páromnak, aki ki akarta vinni Angliába.Addig amíg karanténban kellett itthon tartani, oda adta egy ismerősének aki a kutya számára ugye idegen.Vissza akartam hozni inkább a kutyámat, mert ez az egy kritériumom volt, hogy idegenhez ne vigyék, akkor inkább addig legyen nálam,csak nem akarták visszaadni.
2011. ápr. 19. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!