Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shetlandi juhászkutyánál mi a...

Shetlandi juhászkutyánál mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kiállítási célból érdekelne egy Shelti. Vam egy törpe uszkárom (nagyon jólnevelt, kiállításokon eredményes, agilityvel is jól halad). Ezekre a célokra szeretnék mellé egy Sheltit. Napi 5-6 órát van lenne egyedül, és 3-szor 1 órát mozogna jelenlegi kutyusommal. A mérdésem az, hogy ti mit talasztaltok? (Jól kijön más kuyákkal, elég neki a fent leírt mozgás?) Személyes tapasztalatok is érdekelnek! Előre is köszi a válaszokat.

2015. febr. 19. 10:52
 1/1 Adryenn13 ***** válasza:

Szia. én befejeztem a sulit és vettem egy Sheltiet a legjobb választás volt, bár nem kiállításra, pedig szerettem volna, de munkában sokkal jobban teljesít BH, karaktertesztet csinálunk,Agility. 8 hetesen hoztam el, rá egy hétre már a kutysulban voltam vele, leraktam mentem előtte ő jött utánam, azóta bárhová megyek6utazok ő velem tart.

Nagyon okosak, de határozottságot igényelnek, mert másképp a fejedre nől. az enyém napközben kint van, 1 óra séta, hétvégén 5x20 perc tréning. napközben inkább alszik. nyugodt fajta. de arra készülj fel, hogy csak olyan helyen hagyd kezdetben ahol semmi értékeset nem rág eg, nem szed szét, mert a fogváltástól -1 éves korig előfordulhatnak gondok.

az enyém napi 8-10 órát is van egyedül, semmi baja, alszik, ugatgat, elvan. ha van még kérdésed írj privit.

2015. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!