Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyával,...

Mit csináljak a kutyával, hogy ne karcolja az üveget?

Figyelt kérdés

4 hónapos keverék kutyus, 3 hónapos koráig bent lehetett, de most már kint kell lennie, szigetelt kutyaháza van, oda be is szokott menni, de miközben fokozatosan ki szoktattuk folyton felugrált az erkélyajtóra és így az ajtó közepéig mattra karcolta az üveget a körmeivel!


Azóta feltettem egy műanyag lemezt, de néha még mindig ugrál. Ha rászólok, hogy NEM, néha abbahagyja, majd megint ugrál, barátom már a fenekére is ráver néha, de akkor sem adja fel a kutya.


2015. febr. 19. 11:59
 1/4 A kérdező kommentje:
És mondom az alsó feléig kb derékmagasságig mattra kaparta a 100 ezer forintos üvegajtót....
2015. febr. 19. 12:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Én poháralátétet vágtam párszor az ablakhoz (két kutya közül az egyik kapar). Megtanulta, hogy olyankor kell kaparni, amikor nem látom, illetve a másik nem fekszik az ajtó mellet (a poháralátét hatására ő is elmegy, és néhány eset után megtépte a haverját)
2015. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb amit tehetsz, hogy bevéded az ajtót úgy ahogy tetted, tehát ne tudjon benne kárt tenni, majd a nem kívánt viselkedést egyszerűen figyelmen kívül hagyod. Mivel ilyenkor a kutya kint van egyedül, magányos, unatkozik, megpróbál bejutni illetve megpróbálja magára felhívni a figyelmet. Ha erre bármilyen módon reagálsz, leszidod, elzavarod, megbünteted, azt a kutya hajlamos megerősítésnek venni, hiszen elérte a szándékát: foglalkoztál vele. Nem baj, hogy éppen agyon csaptad, de akkor is foglalkoztál vele. Ettől pedig csak egyre kitartóbban fogja csinálni. Persze minden kutya egyedi eset, ha tudsz olyan hatékonyan tiltani vagy büntetni, hogy annak hatására tényleg abbahagyja és nem kezdi újból 10 perc múlva, akkor az is működhet, bár itt a kutya fiatal kora miatt a komoly büntetést nem javasolnám. Én is végigcsináltam, tudom, hogy működik a figyelmen kívül hagyás. Igaz, hogy nem gyors módszer, hetek-hónapok kérdése a siker, de előbb-utóbb megunja az ugrálást, ha nem származik belőle semmi haszna.
2015. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most véletlenül (teljesen véletlenül) rácsuktam a lábára miközben rászóltam. Picit sántít de nem fáj neki ha megnyomom. Remélem nem hiszi azt, hogy direkt volt. Viszont talán tanul belőle, mert közben épp leszidtam.
2015. febr. 19. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!