Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyepiről befogadott kutyával...

Gyepiről befogadott kutyával kapcsolatépítés, hogy csinálnád?

Figyelt kérdés

Mennyi idő kb. egy elég makacs, önálló kutyánál elérni hogy ragaszkodjon hozzád, és tekintélyed is legyen? Kutyasuli nélkül.

Miket csinálnál vele hogy konkrétan ezt a területet erősítsd?


2015. jan. 29. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Kézből etetés, a lehető legtöbb közös program és a lehető legtöbb szeretet. De nyilván ez egyedfüggő, így nehéz konkrétumot mondani.
2015. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Befogadott kutyáim vannak, több ismerősömnek is. Türelem, idő, határozottság. 3. kutyámat már viszonylag tapasztaltabban hoztam el a gyepiről, egy iszonyatosan vékonyra éheztetett, totál neveletlen staffi 'tank' volt. Egy percig nem tudott nyugodtan megmaradni, kutyákra megbolondult, annyira akart menni játszani, meg úgy eleve tank üzemmódban működött. Eleinte csak pórázon sétáltattam, aztán 1-2 hét után vittem futtatóba behívást gyakorolni, ekkor rátettem egy hosszú pórázt a gyakorláshoz. Aztán azt hiszem, még egy hét múlva már futtatón kívül is gyakorolunk, úgy hogy a hosszú pórázt nem fogtam, hanem húzta maga után a földön. Aztán 3. hét végére lekerült róla a hosszú póráz, behívható lett. Olyan messzire sosem ment el tőlem, de mikor több emberrel és kutyával sétáltunk, eleinte elbújtam előle, lassan tűnt fel neki, hogy nem vagyok meg, de aztán több ilyen után már hamar nekiállt keresni. Most fél éve, hogy nálam van, a kapcsolatunk fantasztikus, ilyen jó kutyám még nem volt. Egy-két dolgon még kell csiszolni, ha kuyapajtit lát, és közel érünk, már nehezen tiltható, de minden másban abszolút engedelmes. Póráz nélkül sétálunk a városban, mindenhol. Ami még fontos, hogy szabályokat a legelső pillanattól állítottam fel, mikor még tök kómás volt az altatótól (ivartalanításból hoztam el), és 10 perce volt nálam, megpróbált a kanapéra felmenni, tiltottam. Amit tilos volt, azt az elejétől tilos volt, aztán ahogy elfogadott vezetőjének, lettek engedmények, de az alap dolgok ugyanúgy meg vannak követelve. Elejétől fogva lemozgattam, ahogy a pórázfegyelme megbízható lett, vittem őt bicikli mellett futtatni, így hamar lejjebb hagyott a tank üzemmód. Fáradt kutya a jó kutya:)

Semmilyen kézből etetés meg ilyen dolgokat nem alkalmaztam, én abban hiszek, ha megfelelő vezető tudsz lenni, enélkül is kötődni fog, ha meg nem, akkor sokat nem segít. Ez nem egy olyan dolog, hogy csinálj ilyen-olyan hókuszpókuszt, etesd kézből, aztán majd felnéz rád, hanem, ha magadban is tudatosítod és elhiszed, hogy te a kutyának vezetője vagy, és eszerint viselkedsz, akkor ő is el fogja hinni, és ennek megfelelően fog viselkedni.

2015. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

A kézből etetés nem arra jó, hogy a vezetőjének tekintsen, hanem kapcsolatépítésnek, de mindegy... Ha annyira tapasztalt vagy, akkor ezt tudhatnád, 2-es!


Bár igaz, sokaknak az jön be, ha előbb "betörik" a kutyát, aztán meg elmondhatják, hogy milyen jó kutyájuk van...

2015. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És egy pór példa, amit ismik elcsesztek:

-nincsenek szabályok, vagy nem elég, vagy néha be vannak tartatva, néha nem

-túlféltik a kutyát

-ráhagynak dolgokat, azt mondják, hogy nem, a kutya elmegy, aztán rá van hagyva a dolog

-nincsenek eleget kettesben a kutyával, mindig társasággal járnak, és társaságban a többi emberrel trécselnek, nem a kutyára figyelnek

-rendszertelenül és rosszul büntetnek

2015. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent számodra az, hogy ragaszkodjon hozzád?


Az első perctől vannak szabályok, amiket be kell tartani és amikért meg kell dicsérni. Ha 100%-ig következetes vagy, kutya már az első nap (sőt, igazából az első perctől kezdve) jobban fog tisztelni, mintha mindent ráhagytál volna. Gyakoroljuk a behívást, az elküldést. Ha tud játszani, akkor játszok vele, sétálunk.

Én nem szoktam kézből etetni, de szinte mindegyiket elküldöm a kajájától első este, hogy tisztán lássuk, hányadán állunk, aztán ezzel többet nem is kell foglalkozni. Amikor eljött az ideje a tanulásnak, a kutya megszokta a környezetét, akkor kezdtek el közelebb kerülni egymáshoz, mert együtt dolgoztok, együtt örültök.


(Van ez a kötődési tréningnek nevezett éheztetős módszer, ami felől vannak kétségeim, de olvashatsz róla, ha érdekel.)

2015. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a kézből etetés logikáját. A kutyám otthon megkapja a kaját, gyakorlatokra pedig kap jutalomfalatot, eleinte természetesen a behívásra is, később már növelem a tétet. Még most is van, hogy adok neki, ha egy necces szituból ki tudom hívni.

Ha te az ésszerű szabályok felállítását és megkövetelését betörésnek nevezed, tedd azt. Én nem szeretném, hogy a kutyámmal benne legyek a híradóban, ez nem játék, hanem rossz kezekben egy 30 kilós gyilkológéppé válhat. Mindenesetre erősen kétlem, hogy a kutyám be lenne törve, mikor hívom magamhoz, úgy rohan hozzám, mint a tank, nem behúzott füllel, farokkal. És jóval több szabadságot élvez, mint sok 'nem betört' kutya.

A tapasztalatot illetően pedig nem gondolom, hogy túl tapasztalt lennék, rengeteg mindent nem tudok még a kutyákról, én egyszerűen leírtam, hogy nekem mi vált be, hiszen tudtommal ez az oldal erre szolgál.

2015. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kapcsolatépítésnek pedig a magam részéről jobban preferálom a közös tanulást, sétát, túrázást, játékot, mint a kutyát kint etetni. Szerény véleményem szerint hatékonyabb is.
2015. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as: nem jó dolog azzal kezdeni, hogy kézből eteted. A világon semmi haszna nincs, rosszabb esetben kajaautomatának fog nézni. A kaja az kaja, a kötődés, a kapcsolat egy teljesen más tészta, az miattad van. Ha azért meg oda hozzád, mert tudja, hogy kaját kap, akkor a kajáért megy, nem miattad.
2015. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igen, "be kell törni" a kutyát. Mondom ezt úgy 15 ideiglenes után. Nem erőszakkal, de ha nincs miért tisztelnie, nem fog tisztelni. Elvárást állítasz fel, a kutya teljesíti -> megdicséred. Ebből lesz a tisztelet és a kapcsolat és az együtt örülés a korrigálás után.

Azt a tanárnénit, aki csak piros pontokat ad és senkire nem szól rá, az életben nem fogják tisztelni a gyerekek.

2015. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

hasznosak voltak :)

bár őszintén szólva én is kispalikee-féle megoldást tartom reálisnak nem a kötődési tréninget :)

2015. jan. 29. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!