Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Labrador havonta kb....

Egy Labrador havonta kb. mennyi pénzt igényel?

Figyelt kérdés
Pl. valami prémium,de nem arany árú kutyatáp vagy egyéb dolgok.

2015. febr. 19. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
6-7000 Ft maximum
2015. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy beledumálok. Nekem egy keverék van, és kb évi 70-80 e.

Oltás, chip, betegség, kaja. Sajnos időnként be-be csúszik egy betegség, kullancs. Kaját jól kilehet számolni. Megnézed mennyi egy kiló kaja, megnézed egy felnőtt kutyának mennyi kell naponta, és beszorzod.

Aki nem tud ennyit költeni kutyára, az jobb ha nem is vállal.

2015. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Labrador méretű kutyám van, havi 10E Ft körül eszik azt hiszem, én BARF étrend szerint (azaz nyers hússal) etetem, Budapest környékén lakom, tehát itt jobbak a beszerzési lehetőségek, mint máshol Magyarországon, de azért nem mindig a legolcsóbbat választom, amit csak lehet, így jön ki a 10e.

A felszerelés, ha jó minőségű, gyakorlatilag egyszeri költség, évekig jó. Én talán 1000 Ft körül vettem a kutyámnak nyakörvet, 3000-ért pórázt, mióta nálunk van, megvannak (3 éve kb.)

Én Scalibor kullancsnyakörvet adok rá, ez hóra lebontva 1000 Ft-ra jön ki. A féreghajtó ha szintén lebontom akkor havi 150 Ft.

Kb. ezek a fontosabb költségek azt hiszem.

Mindent összevetve nálunk ez így 11150 Ft havonta + a felszerelés. :)

2015. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettetek :D
2015. febr. 19. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
havi 6000 forintból kilehet jönni. ha középkat táppal etetsz de prémium tápoknál is van jó ár érték arányú táp ami szintén max havi 8000ftból kijön . De 3 havonta féreghajtóval , és kullancs bolha nyakörvvel számolj! Ja és gondolom még csak tervben van a kutya , fontos hogy elismert jó tenyésztőtől vedd a kutyát és így kisebb lesz az esély hogy beteges lesz és nem kell vagyonokat az orvosnál hagynod.
2015. febr. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen tervben van és igen egy megbízható kenneltől lesz.
2015. febr. 20. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem 20-25öt is számolhatsz nyugodtan havonta :)

- Egy normálisabb tápból megeszik mondjuk 400gr/nap, tehát havonta 12kg, ez olyan 12-15.000 Ft egy felső-közép kategóriás táp.

- Állatorvosi költségek az elején magasak (oltások, chip), de fel kell készülni váratlan orvosi költségekre is, főleg amíg kicsi (nekünk pl megevett egyszer egy nagy doboz óvszert a goldink, mire hazamentem, dokinál hánytatás máris majdnem 10e ft volt :)

- Játékok, nálunk nagyon fogynak, havonta veszünk új labdát, csipogó szarokat, mert szétrágja őket egy hét alatt :) Erre is számolhatsz néhány ezrest havonta.

- Kutyaiskola, persze ez fakultatív, de érdemes. Nekünk pl most 30e volt egy két hónapos alap suli.

- Jutifalatok, rágcsálnivalók

- Ápolószerek (kefe, sampon, fültisztító lötyi, stb)

- Bolha, kullancsriasztás (nyakörv vagy spot-on)

- Felszerelések (nyakörv, biléta, póráz, szájkosár (ha tömegközlekedtek), tálak, stb)

- Fekhely


És persze mindig meglátsz majd neki valami vackot, amit jaj vegyünk meg neki, próbáljuk ki ezt a tápot, azt a tápot, kapjon ilyen olyan játékot, új fekhelyet, ésatöbbi.


Szóval lehet rá bőven költeni :)

2015. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Nekem Labim van, de én kiállításra is hordom, szóval nem hobbikutya.

Én nem tudnám ezt megmondani neked, hogy PONTOSAN hány ezer forintba kerül, de nem kevés... Nekünk csak a táp 17 ezer forint havonta és néha nem is elég teljes egy hónapig, akkor pótolnom kell egy 3 kgossal, ami még pluszba 5 ezer forint már bőven 20 felett vagyunk. Ez mellett még szoktam neki rágcsákat, csontokat venni néha, erre még lehet havi szinten 6-7 ezret számolni. Sokszor kap új felszerelést is és játékokat, ugye mindenből a legnagyobb kell, de ezt így havi szintre nem tudom neked lebontani mert van hónap amikor csak 1 db rágócsontot kap, valamikor pedig több játékot. Ez az én kedvemtől is függ, de már lassan 1 év után s rájövök, hogy erre még szükségünk lesz és nincs még. :D Már 40 ezren túl vagyunk az biztos. És akkor még ott jön a kiállításokra nevezés, a benzin, és túl vagyunk már az 50-en is, de lehet hogy a 60-t is eléri egy-egy hónapbam. Nem követendő példa!!! Csak a kérdésre válaszoltam. Lehet ennél sokkal olcsóbban is Labradort KITŰNŐ körülmények között tartani, de nekem a kutyám a hobbim, és nem csak hobbikutya, úgymond profi kutyázás. Soha nem számoltam ki pontosan, de nagyjából 40 ezer egy hónapban, ha nagyon semmi luxust nem engedek meg, és azt ne felejtsük el, hogy ebből az étele több mint a fele. Azért etetek ilyen drága táppal,mert nekem ez vált be. Szóval sok pénzt elvisz. :) De megéri, mert a legjobb fajta és IMÁDOM <3

2015. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7-esből még kihagytam az esetleges vitaminokat, pl zöldkagyló és lazacolaj, ami szintén érdemes adni, amíg nő a kutyus (a kagylót legalább is mindenképp). Mi luposan gelenkraft pellet-et adunk, mondjuk nem olcsó, de ahogy nézem, elég sokáig elég.
2015. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!