Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám oltási könyvébe...

A kutyám oltási könyvébe szokom írni hogy mikor kapott féreghajtót de lassan betelik pedig még csak 2 éve írom. Szerintetek ha betelik hova írjam? Ti is szokjátok írni?

Figyelt kérdés
Egyéb oltások részhez írom ... de már nem sok rubrika van hátra. Köszi a tanácsokat!
2015. febr. 19. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Minek írjam? Három havonta adom neki, felesleges írogatni. Az oltási könyvbe meg amúgy is csak az állatorvosnak szabadna írnia.
2015. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Következő oltásnál kérsz egy új könyvet.Amúgy a féreghajtót nem szokták beleírni.Legalábbis nálunk az orvos nem írja bele csak beleragassza azt az oltás matricát vagy mit.
2015. febr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Az egyéb oltások részhez nem a féreghajtások időpontját kell írni, és csak az orvos írhat bele!

És ő hova fogja írni azokat az oltásokat, amik nem kötelezőek, de be kellett adni a kutyádnak? Írhattad volna egy külön füzetbe, de szerintem teljesen felesleges ezt felírogatni.

2015. febr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Az oltási egy sorszámozott, hivatalos irat. Abba csak az orvosnak van joga bármit beírni. Legközelebb megmutatod az orvosnak és az majd eldönti, kell-e új könyvet venned.
2015. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Állatorvos kezdte elírni én folytattam , mivel úgy gondolom hogy fontos feltüntetni a könyvében a féreghajtást. Többször állatkórházban oltásnál rákérdeztek hogy mikor kapott féreghajtót mire én azt feleltem hogy írom a könyvébe tessék megnézni , de még sose mondták hogy tilos írnom. Sőt! doki mondta hogy ez a jó féreghajtó. Drontált használok amit matricázok.
2015. febr. 20. 00:36
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván nem szabad beleírnod, de ennek nulla jelentősége van, az, hogy te ezeket hozzáírod, nem teszi semmissé a többi bejegyzést, ez senkit nem fog érdekelni soha. Szerintem tűzzél hozzá egy négyrét hajtott A4-es lapot a hátlap elé és írd arra, ha folytatni akarod.
2015. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyéb oltások rész pontos (szó szerinti) megnevezése:

V. Egyéb védőoltások és parazita elleni kezelések.

Nekünk az állatorvos a veszettség ellenit ragasztja, írja és bélyegzi. Azt mondta a féreghajtást írjuk be mi, azt nem kell bélyegeznie (sőt, nem is ő adja be a kutyának, hanem mi)

Nekünk más kezelésre kellett hordani a kutyát. Egy lapon vezettem, hogy mikor milyen kezelést kapott (az állatorvosit és az otthonit folyamatosan időrendben) és hozzátűztem a könyvéhez. Az állatorvosnak nagyon jól megfelelt így, sőt még örült is neki, amikor nem a rendelőben nézte a kutyát.

Nyomtass egy olyan lapot, mint a könyv V. rovata (ahova most írod) és tűzd hozzá a könyvhöz.

2015. febr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Vagy vegyél egy olcsó iskolás füzetet és vezesd be abba az időpontokat.Én a falinaptár aktuális napi rubrikájába írom a féreghajtásokat,így az egész évet vissza tudom követni.
2015. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem szoktam (tanulj meg írni, ragozni, kérlek!) írni az ilyesmit, de ha írnám, biztosan nem az oltási könyvbe.
2015. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Én a naptáramba szoktam feltüntetni. Sima asztali naptár, a kutya dolgaira (kaját mikor kell venni, oltás, féreghajtó mikor jár, kullancselleni kezelés stb) külön sorom van, de mindenemet abba vezetem.
2015. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!