Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éve vágyom már egy munkavona...

7 éve vágyom már egy munkavonalos border colliera, de mindenki folyton leharapja a fejem. Tényleg olyan nagy gond az már, hogy sosem volt kutyusom, mégis pont egy ilyet szeretnék?

Figyelt kérdés

Nagyon a szívemre veszek mindent, és nagyon nem mindegy nekem az emberek véleménye. 7 éve már, hogy ilyen kutyát szeretnék, nem showvonalút, mert azok nem tetszenek. De mindig mindenki beszólogat, hogy minek akarok én is borderrel menőzni, meg nekem nem való ilyen kutya, úgyis elrontom...

Ha most nem hozok, hanem egy másik kutyát akkor megint 15 évig nem lehet ilyen kutyám, mert én nem akarok két kutyát egyszerre, csak egyet. Azt az EGYET.


2015. febr. 20. 20:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és tudom milyenek, legalább is nagyon-nagyon sokat kutattam a témában. Tényleg nincs saját reális tapasztalatom kutyákkal, max csak a szomszéd néni kis shitzujával, akit néha elviszek a néni helyett sétáltatni, ha a gazdi fáradt. El tudom képzelni, minden alapján, mit igényel a fajta... csak tényleg nagyon lelkis vagyok, és nem tudok nem foglalkozni mások véleményével.
2015. febr. 20. 20:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez kétélű fegyver.

Gondolj arra hogy akkor mi lesz a véleményük ha lesz egy képzett, engedelmes bordered. Én is ilyen vagyok, ez a másik megközelítés be szokott válni. Kevés jobb motiváció van mint a "már csak azért is megmutatom". Nekem legalábbis, és ugyanilyen beállítottságú vagyok. Használd ki, használd.

2015. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok mint te, de most istenem te fogsz élni azzal a kutyussal nem? És ha első? Olvastál a témában, tudod mivel jár. Vállad be ha tényleg úgy gondolod. Ha valami nem tiszta még mindig vannak kiképzők/kutyaiskolák ahol tudnak segíteni neked. Pár év múlva meg "menőzhetsz" az engedelmes, akár versenyeket nyert kutyáddal. :)
2015. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Akkor én is megkérdezem, minek neked ilyen kutya?

Csak mert szép meg intelligens? Az nem minden.


Vegyél ilyen kutyát, ha arra vágysz és tojd le mások véleményét. És tanítsd, képezd. És magadat is. De arra is gondolj, mi lesz akkor, ha probléma lesz a kutyával? Pl. agresszív viselkedést mutat, engedetlen lesz? Akkor nagyon komolyan fel kell lépned a kutyával és más gazdikkal szemben is (mert igen, ilyenkor szeretnek még egy lapáttal rátenni a helyzetre és idegesíteni). Olyankor nem szabad lelkizni, hogy jujj, megbántottak, rosszul esett, jajj...

2015. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem írj egy tenyésztőnek, én úgy tapasztaltam, hogy ő nem azzal foglalkozik, hogy kezdő vagy, hanem hogy sportos vagy-e.
2015. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Társnak, rengeteget sportolok (triatlonoztam 11 éven keresztül, ma már csak hobbi szinten űzöm, úgy gondolom ebbe a léttípusba bele illene) és mikor kutyákat lesegettem megakadt a borderen a szemem, nem az intelligens, meg "világlegokosabbkutyája", hanem a habitusa + plusz, hogy jó kinézetű kutya.
2015. febr. 20. 21:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne az emberek véleményével foglalkozz, hanem annak járj nagyon alaposan utána, hogy jól tudnál-e együttműködni egy ilyen kutyával. Ismerkedj meg tenyésztőkkel, más gazdikkal, akiknek ilyen kutyájuk van és sportolnak vele - és természetesen a kutyájukkal :) Szerintem ha felkészült vagy a fajtára, meg tudod neki adni, amire igénye van, akkor vágj bele. Én dobermannra vágytam hasonlóképpen, és én is hallgattam az ellenvéleményeket (nem fogok vele bírni, vad lesz stb.), de nem érdekelt, és nem is bántam meg, hogy dobermannjaim voltak. (Jelenleg nincs kutyám sajnos, mert most nem vagyok abban a helyzetben.)

Ha a border az álomkutyád, és jól felkészülsz rá, ne tartson vissza az emberek véleménye. Csak arra figyelj nagyon, hogy olyan tenyésztőtől vegyél kutyát, aki tényleg jó minőségű kutyákat tenyészt, és mindenben tud neked később segíteni (nevelés, képzés).

2015. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A gond az a jellemeddel van. Ha a kutyával kapcsolatban lesz valami, azt is magadra veszed? Mert akkor rövid úton ki fognak készülni az idegeid. Ha azt mondják ugorj a kútba, mert különben rosszat fognak gondolni, azt is megteszed? Dönts úgy, ahogy neked jó, nehogymár mások szerint élj. Az egyetlen aki esetleg számít az a tenyésztő, mert ha nem tetszel neki, akkor nem ad kutyát, de még azt is meg lehet oldani, van elég tenyésztő a világon.
2015. febr. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha túljutsz azon a ponton,hogy saját vágyaid jogosságát külső véleményhez kösd,akkor vágj bele.Miért is csesznéd el?A kutyanevelés nem egyszerű,tele van buktatókkal,de mindig lehet fejlődni,tanulni ,a kutyával együtt.azt viszont még kalkuláld bele,hogy nem csak fizikailag,szellemileg is le kell fárasztani,ezėrt egy jó kutyasuli is kelleni fog.
2015. febr. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha triatlonoztál,szerintem elég makacs vagy ahhoz,hogy keresztül vidd,amit szeretnél.Ha akarod,csináld.Gondolj arra,hogy túlnagyítod a környzeted véleményének sūlyát.Semmit sem nyersz azon,ha fontos dolgokban megfelelsz,senki nem fog rá később emlékezni.Lehet nagyzolãsnak tűnik mãsoknak,de a kutya csak kutya,akár munkavonalas,törzskönyves,akár keverék.Felelős kutyatartó tudatosan választ magãnak,küllemre,természetre,fajtára megfelelőt,kennelből,menhelyről, de soha nem szaporítótól.Ez nem nagyzolás,ez a normális.
2015. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!