Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éve vágyom már egy munkavona...

7 éve vágyom már egy munkavonalos border colliera, de mindenki folyton leharapja a fejem. Tényleg olyan nagy gond az már, hogy sosem volt kutyusom, mégis pont egy ilyet szeretnék?

Figyelt kérdés

Nagyon a szívemre veszek mindent, és nagyon nem mindegy nekem az emberek véleménye. 7 éve már, hogy ilyen kutyát szeretnék, nem showvonalút, mert azok nem tetszenek. De mindig mindenki beszólogat, hogy minek akarok én is borderrel menőzni, meg nekem nem való ilyen kutya, úgyis elrontom...

Ha most nem hozok, hanem egy másik kutyát akkor megint 15 évig nem lehet ilyen kutyám, mert én nem akarok két kutyát egyszerre, csak egyet. Azt az EGYET.


2015. febr. 20. 20:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen kutyát szeretnél, akkor első sorban azt kell felmérned, tudsz-e vele annyit foglalkozni, amennyit igényli, mert ez a legfontosabb, nem az, hogy kezdő vagy vagy sem. Ezek a kutyák folyton dolgozni akarnak, szóval nem elég, ha napi 1 órát sétálsz vele. Szóval szerintem bevállalhatod, ha választasz valami kutyás sportot, amit rendszeresen űzöl vele (heti 2-3 legalább, de a többi napra is találj ki valamit amit gyakoroltok) bordernek való sportok: Agility, frizbi, terelés, flyball, canicross stb. Az nem elég, hogy te sportolsz, a kutyát is sportoltatni, dolgoztatni kell folyamatosan. Az enyém szinte egész nap engem bámul és várja, hogy kapjon valami feladatot. Szóval ez náluk alapvető szükséglet, mint az étel és a víz.

Az, hogy kezdő vagy szerintem nem probléma. Mivel ezek a kutyák alapvetően készségesek, fogékonyak, szívesen tanulnak, könnyebb dolgod lesz vele, mint ha pl. egy Beagle vagy egy Husky lenne az első kutyád. Ami rettentően fontos, hogy kezdőként válassz egy olyan kutyasulit, ahol vannak sportok (nem őrzővédőre gondolok most), és becsülettel járj el engedelmes képzésre is, mellette pedig sportra, mert ahhoz, hogy ne nőjön a fejedre, meg kell tanulnod gyakorlatban is nevelni őt. A vágyadat teljesen megértem, én 10 évet vártam a kutyámra.

Összefoglalva akkor vállald be, ha a következőket tudod biztosítani:

- Kutyaovi

- Kutyasuli

- Sport edzővel, heti több alkalom (Fent felsoroltak közül pl.)

- Napi minimum 2 óra hatékony! fárasztás

- Napi szintű gyakorlás, feladatok, munka

Ha ezeket biztosítod, nagy gond nem lehet.

2015. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Eva Reichert válasza:
Nyugodtan lehet border collie kutya'd, ha tudod biztositani neki a napi 5-6 kilo'me'ter futa'st kint a szabadban! Erre nagyon figyelj, kulonben cask tonkremegy, mert nem laka'sba valo'.
2016. dec. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!