Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a tapasztalat a bentlakásos...

Mi a tapasztalat a bentlakásos kutyaiskolákról? Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek a kutyájuk volt már ott.

Figyelt kérdés
Láttam van már hasonló kérdés, de oda kb senki nem írt ÁTÉLT, megtapasztalt dolgokat....

2015. febr. 21. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem elég, ha olyan kiképzőket ismerek, akik foglalkoznak ezzel? :) Volt, aki a legjobb kereseti lehetőségnek tartotta, mert az ilyen kutyák sokszor visszajáró vendégek lettek. Ha ez a tapasztalat is megfelel, elmesélhetem az okát is, meg hogy ennek ellenére mikor lehet mégis jó :)
2015. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy belepofátlankodok, de akumi, engem érdekelne, leírnád itt vagy privátban? :)
2015. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek volt rövidszőrű német vizslája ilyenben. Pozitív tapasztalat volt a gazdinak, olyan fegyelem volt a kutyán, hogy öröm volt nézni.
2015. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát sokszor az van, hogy mivel a gazda nem vesz részt a folyamatban, hiába magyarázzák el neki, hogy mit hogyan kéne csinálni, vagy nem hiszi el, hogy tényleg úgy kell, vagy csak simán szarik rá, mert eleve lustaságból adta le a kutyát, szóval az ilyenek elég sűrűn visszajáró vendégek lesznek.
2015. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És mikor jó mégis?
2015. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Például ha nagyon küzdeni kell a kutyával, mert soha életében nem vártak el tőle semmit, ő meg ragaszkodik ehhez az állapothoz, és a gazdának csupa kudarcélmény az oktatás, mert egyszerűen képtelen úgy csinálni, ahogy az ember mondja-mutatja, olyankor nem árt, ha valaki "betöri" előbb a kutyát. Könnyebben fogadja utána a gazdától is a dolgot, ha megszokta, hogy fegyelem van. Sok kutyának ez teljesen új dolog, hiszen kölyökkora óta azt csinált, amit akart, olyan, mint egy hisztis kisgyerek. És a gazdán is sokat tud lendíteni, ha látja, hogy a kutyája tényleg képes normálisan viselkedni és szépen dolgozni, utána van motivációja fenntartani/elérni azt az állapotot, meg hát eleve elhiszi, hogy nem reménytelen eset az állat.

Szóval ha látszik a gazdán, hogy nem lesz hozzá kitartása, meg otthon egész nap azt pörgeti magában, hogy nem megy, hülye a kutya, alkalmatlan vagyok rá, mittudomén, akkor úgyis fel fogja adni, annak meg nincs értelme. A kutya szívja meg, hogy sose lesz rendbetéve. Akkor már inkább bentlakás.

Illetve értelemszerűen akkor is jó, ha a gazda egyszerűen lusta a képzéssel foglalkozni, nem élvezi, nem akar erre időt szánni, de amúgy jó a kapcsolata a kutyával, csak szeretné, ha valaki belerakna a fejébe egy-két alap vezényszót. Ilyen is van, főnököm például elmondása szerint jól elvan a kutyával, belőle nem is nézem ki, hogy ráhagyna bármit is, de nem akart bohóckodni a lábhoz ültetés tanításával meg ilyenekkel, idős már hozzá, neki csak az kellett, hogy kerüljön bele a kutya fejébe a tudás, amit aztán ő betartathat vele, és ennyi. Egy hónap, 80 000 Ft, és lett egy alapengedelmes kutyája, akivel ugyanúgy él, mint azelőtt, csak kicsit több dolgot tud vele megcsináltatni, meg több dolgot várhat el tőle, immár jogosan.

2015. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, várnék még további tapasztalatokat, esetleg konkrét iskolákat, hogy mit ajánlotok.

Akumi köszönöm, hogy kifejtetted a dolgot. :)

2015. febr. 26. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám nemrég volt ilyen helyen, ami a tanulást illeti pozitív a tapasztalatom, szépen teljesíti amit megtanítottak neki, nyugodt környezetben (az utcán még elég sok gyakorlást igényel), de az alap viselkedénén, amivel egyébként gondom volt, nem oldotta meg, nem lett nyugodtam, vagy fegyelmezettebb az utcán séta közben ha másik kutyát lát... mikor rákérdeztem, mitévő legyek a túlzott lelkesedésével, azt felelte, azt próbáljam egyedül megoldani... erről ennyit... szerintem mindenképp abból kell kiindulni, mi célból küldenéd bentlakásos suliba...
2015. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Megírnád nekem privátban, hogy ez melyik suli volt?

2015. febr. 27. 02:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Írtam üzit! :)
2015. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!