Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire Terrier vagy...

Staffordshire Terrier vagy Dobermann? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kertes házba,de lakásban lenne a helye.A család miatt sok emberrel találkozna,de nagyon keves kutyával. (kutyasuli lenne tervben.) Sok foglalkozás napi 2 séta és egy hosszabb futás (ez lenne a minimum) Melyiket ajánlanátok? Tapasztalat és vélemény érdekelne!Zöld kéz megy.

2015. febr. 22. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik jó lehet.

Dobermann ügyben tudok nyilatkozni. Megfelelő neveléssel emberbarát, illetve idegenekkel közömbös viselkedésű. Felnőtt korában már nem is kell játszania más kutyákkal, de kölyökkorban jó, ha hordva van kutyaoviba, hogy megtanuljon a kutyákkal normálisan kommunikálni. Kutyasuli elég fontos ennél a fajtánál, de azt írod, tervben van. Fontos tudni még ennél a fajtánál, hogy munkakutya, elég pörgős, igényli a feladatokat, tehát ne csak egy engedelmes tanfolyamot tervezz vele, hanem aktív éveiben jó, ha rendszeresen jártok képzésre, "dolgozni", apportírozni, őrző-védőzni stb.

Gazdáját, családját imádja, nagyon ragaszkodik hozzájuk. Ha eléggé le van fárasztva fizikailag, és szellemileg is, ideális lakáskutya :) Idegrendszere érzékeny, durva bánásmód tönkreteszi, ugyanakkor határozott, de higgadt nevelést kíván. Munkakutyákkal foglalkozó kutyaiskolát javaslok hozzá, ebben a tenyésztő is tud segíteni, hogy hova érdemes járni vele.

Futás csak kifejlett korától mehet, és akkor sem betonon, fiatal korban nem tesz jót az ízületeinek.

Nekem a dobi az álomkutyám :)

2015. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A dobi alapvetően őrző-védő kutya, így ha azt szeretnéd, hogy "mindenkivel" barátságos legyen a kutya, akkor inkább a staffit válaszd. Egyébként mindkét fajta egyformán sportos, bármelyik jó lehet, de a staffit jobban kellene szocializálni kutyákkal.


Én dobit vennék, mert a staffokat nem igazán szeretem, dehát ez én vagyok :)

2015. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem öv-re kellene. Sportos jó kiállásu családi kutyát szeretnék és hogy a ritkán látott barátaimat ne fogja és ne féljenek tőle! (Csak ez a ket fajta tetszik meg a Bullmasztiff és a Dogo,de a párom nem szeretné őket valami miatt:)
2015. febr. 22. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
A doberman elég okos de agresszív tud lenni én nem ajánlom!
2015. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még agresszív dobermannt nem láttam, igaz, akiket én ismerek, ismertem, azok mind iskolázott, kiállításra hordott kutyák voltak. Az öv-től nem lesz agresszív a kutya, a zsákmányszerző ösztönükre alapoznak, ettől még emberekkel ugyanolyan barátságos ill. semleges marad. Őrző-védőre kiképzett kutya eleve csak parancsra támad, és parancsra ereszt is, illetve magától is el kell eresztenie a mozdulatlan embert.

Egyébként nem kötelező öv-zni velük, de érdemes, jók benne, szeretik, jól elfáradnak agyilag is :)

De lehet, hogy akkor neked a staffi való inkább. Ő is barátságos emberekkel, ha kis korától úgy van nevelve.

2015. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kulcsos7 válasza:

Nekem volt Dobim, nekem a tökéletesség!!

Kimondottan bent tartásra is való, megfelelő mozgatás mellett. Nincs aljszőrszete, hidegben kint fázik, mert direkt úgy lett "kitalálva" hogy mindíg a gazdája mellett legyen. Nagyon fegyelmezett, jó idegrendszerű kutya. a gyerekeket szereti. Kiskorában vinni kell emberek közé, hogy szokja mert amúgy bizalmatlan. (de azért van)

2015. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!