Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kiskutyát szeretné...

Németjuhász kiskutyát szeretnék panelba. Én az a fajta vagyok aki szereti babusgatni, szeretgetni a kedvenceit, és nem tudom hogy a németjuhász ilyen szeretgetni való, bújós, ragaszkodó, kényeztethető kutya e?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 17:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Nekem német juhászom van, igaz, nem panelban, hanem kertben, de egy biztos, nem egy babusgatást szerető fajta. Az enyémet pl. kifejezetten zavarja, ha valaki ölelgetni akarja. Egy-két simi még elmegy, de ha nem hagyják nyugodtan feküdni, inkább arrébb megy. Ha elég nagy a lakás, szerintem tartható panelben, de elég hely kell még a megforduláshoz is, mert elég tekintélyes állat.

Viszont intelligens, nagyon tanulékony, az enyém két hét alatt teljesen szobatiszta lett. Bárhova elvihető, ha pl. vendégségbe visszük, lefektetjük az előszobába, ott marad, akár néhány órára is. Ennek viszont előfeltétele, hogy előtte (főleg agyilag) jól le legyen fárasztva. Ajánlom a kutyaiskolát, mert a német juhász egy csodálatos kutyafajta, de hihetetlenül el lehet rontani, sőt sok olyanról is hallottam, hogy a megfelelő foglalkoztatás hiányában agresszívvá válhat, illetve rengeteg kárt tehet a lakásban.

2015. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
A német juhász alapvetően munkakutya, igényli a napi szintű fizikai és agyi fárasztást, munkát. Nem az a kimondott öleb, akit szeretgetni kell. Persze, lehet és kell is szeretni, de úgy, hogy az a kutyának jó legyen: azaz megfelelően nevelni, napi mozgás- és feladatadagját megadni neki. Ezek az igazán fontos dolgok számára. Simogatni pedig lehet jutalomból, amikor jól csinál valamit és megdicséred. Kutyasuli erősen javasolt vele!
2015. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, mondjuk azt nem értem miért kell le idiótázni, mert kérdeztem valamit, a normális válaszból is értek. Most már tudom, hogy a németjuhász sajnos nem hozzám való, úgyhogy azt hiszem keresek másik kutyust. Még egyszer köszi szépen, mindenkinek!:D
2015. febr. 23. 19:28
 14/29 anonim ***** válasza:
Valamilyen retriever??? Garantált, hogy imádná a babusgatást és annyira nincs nagy mozgásigénye, elég nagy termetű is, nem sokkal kisebb a németjuhásznál. Sokkal könnyebb nevelni is.
2015. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ha ez egy jelentős szempont, hogy bújós legyen, akkor a társasági kutyákban érdemes gondolkodni. Nagyobb méretben esetleg vizsla, szetterek, de nekik a mozgásigényük is jóval nagyobb.
2015. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Igen, a Golden retriever a másik kiszemeltem. :D
2015. febr. 24. 07:57
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekem vizsla-labrador mix van kertben. Napi 2X2 és 1X1 óra a mozgásigénye. Mivel nem vagyunk egész nap otthon sokat ás. 1 éves kora után már a napi 3x30 perc séta és hetente egy egész napos kirándulás megfelel.
2015. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek a boxerről?:D
2015. márc. 1. 17:47
 19/29 A kérdező kommentje:
Vagy a golden retrieverről, mondjuk mindig is ez a fajta volt a kedvencem :D
2015. márc. 1. 18:09
 20/29 anonim ***** válasza:

Boxerom van. De abszolut mindegy hogy milyen kutyàd van, mindegyiknek meg kell az elegendö mozgàsi lehetösèget adni.

A boxerek, vagyis a nyomott orruak àltalàban imàdjàk a babusgatàst, nagyon kötödnek az emberhez. Nekem eddig 4 Boxerem volt/van. Na igen. Egyszer boxer, örökre boxer. A boxereink olyanok mint a gyerekek. Intelligens, jàtèkos, kölyök koràbban szeret bujkàlni, addig amig befèr. Ha bevàsàrolsz mindig bele kell a szatyorba nèznie hogy mit vettèl. Ha pedig mosogatsz vagy fözöl, akkor tuti hogy egy plusz tàmfallal kell küzdened a tovàbbjutàsban. Az enyèm vagy ràül vagy ràfekszik a làbamra ha mosogatok. Ha rossz napom van, naygon gyorsan letudjàk venni az ember vàllàròl a stresszt. Ha pedig ugy kezelsz ès tisztelsz egy boxert mint egy embert, akkor rà fogsz jönni hogy igenis egy emberi lèlek lakozik benne. Csak sajnos nem tudnak beszèlni. Ha jò kedve van, ha fàj valamije, ha elrontotta a gyomràt, vagy èppen semmi kedve nincs. Ezeket a tulajdonsàgokat mind letudod olvasni az arcukròl. Egy nayg elöny a rèszükre,hogy ha èppen okizni kell, ès a lakàsban szönyeg van. Akkor van idöd gyorsan kimenni. Ezt a hosszù orrùaknàl nem làtod. Ha tapasztalatokat akarsz szerezni, menj a YouTube-ra. Imàdnak trampolinon is ugràlni. Ha beadod a Youtube keresöbe boxer with Trampolin, akkor jòt fogsz szòrakozni.

2015. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!