Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vannak labradoodle tenyész...

Hol vannak labradoodle tenyésztők? (magyarországon)

Figyelt kérdés
Hol lehet venni kölyök labradoodle-t? És még szeretném megkérdezni hogy mekkora termetűek ha megnőnek, és hogy bentiek, vagy kintiek? Előre köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 24. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Bocsi az offért! Nem ismertem a fajtát , most néztem meg, elképesztően aranyos!!
2015. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Sehol. Szerencsére ez még csak Amerikában terjedt el...
2015. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hogy, érted hogy ,,Bocs az offért."
2015. febr. 24. 16:07
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem, szerencse mert én allergiás vagyok és már régóta várok egy kutyára..
2015. febr. 24. 16:12
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Sehol, mert ez nem egy hivatalosan elismert fajta, hanem 2 fajta keveréke.
2015. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Több hippoallergén fajta is van, amit Magyarországon is tenyésztenek. Nem értem, neked miért pont egy ilyen divat-keverék kellene feltétlenül. (Nem a keverék kutyákkal van bajom, hanem a meggondolatlan, nevetséges szempontok alapján történő szaporításukkal.)
2015. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mert, tv-ben láttam hogy hipóallergén és haja van. Keresgéltem és nem találtam, ezért feladtam. :$
2015. febr. 24. 16:44
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Évek óta vársz egy ilyen kutyára elméletileg. Nem próbáltad esetleg beütni google-ba?

Első találat: [link]

2015. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tetszett nekem egy kutya megkérdeztem a gazdáját és azt mondta hogy: ugyanúgy vedlik, stb..
2015. febr. 24. 17:23
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Az uszkár is hipoallergén, és ráadásul elismert fajta. A labradoodle-t egyelőre csak Amerikában "tenyésztik", ott jóval nagyobb hagyománya van a hibridkutyák szaporításának, mint nálunk. Magyarországon ezt a típusú kutyát labrador-uszkár keveréknek nevezik.

Uszkárt is csak jó tenyészetből érdemes venni, mert sajnos sok a szaporító, aki csak a pénzt nézi, és az ilyen kutyák tele vannak egészségügyi problémákkal, az allergiákon a rossz fogakon át a csontozati hibákig. Szóval érdemes rászánni a nagyobb vételárat, mert hosszútávon az az olcsóbb. Ráadásul az uszkárok nagyon kedves, játékos, okos, tanulékony, emberbarát kutyák, és mivel több méretben tenyésztik őket, mindenki megtalálhatja a hozzá illő méretet.

A szőrük ápolást igényel, de nyilván nem muszáj pomponosra nyíratni - nekünk volt uszkárunk, és mindig sima kutyaformájúra volt nyírva. Elvannak az udvaron is, de mivel annyira gazdacentrikusak, igazából lakáskutyák.

2015. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!