Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sziåsztok ma vettem egy...

Sziåsztok ma vettem egy kis francia bulldogot egy kisfiút és még nagyon kezdő vagyok, 😃 és ha a megfürdetem fürdethetem a mi fürdőkâdunkba nem lesz semmi bajom utána?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 18:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Fürdetni nem kell és nem is ajánlott egy ilyen kis kutyát. Olyan helyről eleve nem is kellett volna venni, ahol nem tisztán, lakásban nevelik. De minthogy ez már megtörtént, első dolgod az állatorvos legyen, aki ad féreghajtót, bolha elleni kezelést, és elkezdi az oltási programját (feltételezem, ezek nem történtek meg a szaporítónál). Langyos vizes, nedves ronggyal törölgesd át, aztán szárazzal. Az ágyadba ne engedd be, aludjon a helyén. Ha pl. férges, akkor amúgy is hiába fürdetnéd, az ellen nem használ, te viszont elkaphatod, ha vele alszol!

Egyébként később, ha nagy lesz, megfürdetheted a kádban, utána kimosod a kádat, semmi bajod nem lesz. De alapvetően egy kutyát samponnal minél ritkábban szabad fürdetni, mert tönkremegy a bőre. Ennek a fajtának amúgy is problémás lehet a bőre, vigyázni kell rá.

Továbbiakról az állatorvos tájékoztat, vidd el minél előbb.

2015. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

Jó eséllyel a szaporított kutyád legkisebb baja az,hogy büdös.Vidd el egy jó dokihoz,nézze át,aztán imádkozz,hogy egészséges maradjon.

Kijárós doki nem jó!

2015. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
19:06-nak mondanám ,hogy 190000 ft-ért vettem és eze gy francia billdognál nem igaz án hinném ,hogy olcsó !! De lehet ,hogy en tudom rosszul !! Ja és bennt tartották a kutyát csak ahol feküdt volt koszos mert azért a nagyobb kitya kijárkál az udvarra és nincs lebetonozva így meg nem akartam berakni az ágyba !!
2015. febr. 27. 14:59
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetően ezèrt az árért egy törzskönyvezett kutyát kaptál,szerződéssel és egy olyan tenyésztővel,akit bármikor felkereshetsz a kutyára vonatkozó kérdéseddel.-bajod nem lesz tőle,ha rendesen volt féregtelenítve.Kölyöknek való,jó minőségű kutyasamponnal kell megfürdetni,ha nagyon muszáj.
2015. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
190 ezer volt? Nem inkább 19? Mert a leírásod alapján, nem tenyésztőtől vetted, hiszen azok nem adják oda. Jól átvágtak.
2015. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha hét hetesen elhozhattad annak ellenére,hogy ezt tiltja a törvény nem véletlenül,akkor szaporítótól vetted,bármennyit is fizettél.Tudod,ha lókaki van,addig madárka is van.

Mi a kutyád törzskönyvi neve?

2015. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fürdesd meg, de ne csak magadat féltsd hanem a kutyit is. Tehát, valami baba vagy kutyasampont hígítsd fel (tehát a sampon ne érje közvetlenül a kutyát), és úgy mosd meg a kutyit, aztán jól öblítsd le, de a fülébe szemébe ne menjen. Utána pedig fertőtlenítsd le a kádat. Biztos hogy 7 hetes? Mert emiatt gyanús hogy tenyésztő, ők minimum 8 hetes korig várnak az eladással. Kaptál tk-t, garanciát és szerződést? Tényleg nem rosszindulatból kérdezem, csak ha nem, akkor úúúgy elég gázos ez az ár...
2015. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!