Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a mellékhatása/kockázata...

Mi a mellékhatása/kockázata az ivartalanításnak?

Figyelt kérdés
Ivartalanítani fogom a kutyám mivel nagyon szökős.Nagyon féltem.Másfél éves Labrador keverék.Mi a mellékhatása vagy mik a kockázatok amiket vállalnom kell?
2015. febr. 26. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

ElhízHAT, ha nincs rá "odafigyelve".

Minden altatásnak van kockázata, de ha a kutya egészséges, akkor ez igen minimális.


Ugye tudod, hogy az sem csodaszer a szökés ellen?

2015. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom de nem fog 2 percenként elszökni mert a kaput is magasítjuk.
2015. febr. 26. 19:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Helyesen teszed, h ivartalaníttatod, de mellette le kell fárasztani, foglalkozni kell vele, mert önmagában a műtét nem elég!

A mellékhatásokat az orvosnak kell elmondani. Beszéltél már vele?

2015. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól teszed. :) mint műtét van kockázata de minimális. ez rutin műtét. 1 % az esélye hogy balul süljön el. de nem hiszem h pont veled történne meg:)
2015. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elhízást én pl. személy szerint sosem értettem, pedig az összes kutyám ivartalanítva van/volt. Ha hízik a kutya, természetesen kevesebbet adok neki, ivartalanítas után pláne számítok rá, hogy erre szükség lehet. Nem nagyon tudom megérteni, hogy akinek a szeme előtt elhízik a kutyája, az mégis mit gondol, hogy nem jut eszébe, hogy kevesebb kaja kéne? :D

Másfél évesen az altatásnak is minimális a kockázata. Akkor esetleg tarthatnál tőle, ha a kutyád jóval idősebb lenne.


Összességében azt hiszem, hogy összehasonlíthatatlanul sokkal nagyobb veszélyt jelent rá, hogyha elszökik, mint ez a műtét.


Sok sikert. :)

(Ui.: nekem is volt kanom, nekem is szökött, ő is másfél évesen lett ivartalanítva. Természetesen a megfelelő lemozgatást nem lehet ellógni, de nálunk sokat segített ez is.)

2015. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát én is fárasztom őt. Múltkor 2 órát kocogtam vele és lihegve értünk haza akkor lefeküdt de mire kimentem már nem volt ott.
2015. febr. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!