Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak a rövid lábú kutyáknak...

Csak a rövid lábú kutyáknak káros a lépcsőzés vagy mindegyiknek? Fölfele vagy lefele káros?

Figyelt kérdés
Én a 2.emeleten lakok és valószínű hogy lesz hamarosan egy kutyám. Felnőtt korában is vigyem a kezemben a kutyát vagy lépcsőzhet addigra
2010. febr. 13. 15:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként spánielről van szó.
2010. febr. 13. 15:39
 2/11 anonim ***** válasza:
és lift nincs?:S
2010. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1 éves kora előtt ne lépcsőzzön sokat, aztán fokozatosan szoktasd hozzá.
2010. febr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Komolyan nem is tudom, hogy sírjak, vagy nevessek... Az én kutyám egész életében az udvaron szaladgált, lépcsőzött (mivelhogy hegyoldalon lakunk), és semmi baja (kukacoskodók kedvéért a szomszéd kutyáknbak se). Ha a kutyának egézségügyi oka van rá, hogy kímélje a lábát, akkor persze ölbe kell vinni, de egy teljesen egézséges kutya nehogy már két emeletet ne bírjon megmászni, akár öreg, akár fiatal.

Persze, káros, kopik az izület meg minden, de bocs, ennyi erővel az oxigén is káros, meg a kutyakajában a tertósítószer is káros, meg a vízben a klór is káros, minden káros. De ettől még nem lehet burokben tartani, mert csak azt éred el, hogy nem lesz nomrális (kutya)élete.

2010. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
felnőttként csak a basset houndnak és a tacskónak árt.
2010. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azoknak a kutyáknak ártalmas a lefelé lépcsőzés, akiknek a törzsük hosszú és a lábaik rövidek. Meglátod, amikor megy lefelé a lépcsőn és eltekeredik a gerince. A spániel nem tartozik az ilyen kutyák közé.
2010. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha nem árt nekik a lépcső akkor lehet, hogy egy nagyobb testű kutyát választok. pl. boxer vagy magyar vizsla. Még olvasgatom a könyveimet és keresek egy olyan kutyát ami nyugodt, de mégis sportos. A dobbermanról mit gondoltok?
2010. febr. 13. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:

hát én nem ismerem a dobermannokat de a boxert nagyon ajánlom én csak jót tudok mondani róluk:)

a magyar vizsla meg sztem egyáltalán nem nyugodt kutya mindig túl van pörögve

2010. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vizsla írtó okos, imádnivaló, uncsiméknak 5 éve van, a 10-en laknak, semmi gond vele.persze, jól meg kell lent mozgatni.Egyébként tényleg a hosszú törzsű kutyáknak tilos a lépcső, a többi bírja.és lefelé a rosszabb.Tacskónak, bassetnek tilos, ahogy előbb már írták.Ezért lakunk mi földszinten, mert csak 4 lépcső van és így nem kell a két tacsinkat ölben huzigálni.(:
2010. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
a Dobermann nem a legnyugisabb kutya, és a lépcsőzés nagyon árt neki!! inkább válasz más fajtát:)
2010. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!