Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor a kutyám eszik és...

Amikor a kutyám eszik és megsimogatom el kezd morogni. Miért?

Figyelt kérdés

Nincsen oka morogni, soha nem akarjuk elvenni az ételét miközben eszik, nem is piszkáljuk, nem ütjük meg stb.

De akkor miért csinálja?



2015. febr. 28. 16:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó, azért ne legyen mindenki elájulva attól, hogy az ő kutyája nem félti a kaját, ez nagyrészt a kutyán múlik, amennyiben nem kellett lemeccselni vele :) Az öntudatosabb, birtoklásra hajlamos kutya minimum megpróbálja, nevelés ide vagy oda.

Az enyéim se féltik, pedig felnőttként/kamaszként kerültek hozzám, viszont volt olyan kiskamaszom ideiglenesben, aki magához képest tökre komolyan gondolta, hogy mindenki dögöljön meg, aki a vacsorájára pályázik, akár kutya, akár ember. Nála is úgy kezeltem amúgy, hogy nem pályáztam a kajájára, csak megmutattam neki, hogy attól, mert én ott vagyok a közelben, vagy akár rálépek a táljára, nem akarom elvenni, ehet nyugodtan. Ha rájön, hogy nem kell félteni, nem fogja félteni, ennyi a titok :) De ehhez tudatosan olyan testbeszéddel kell csinálni a dolgot, ami a megfelelő üzenetet közvetíti, szimpla csesztetéssel az ellenkező hatást éri el az ember.

2015. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
0%
Nagyon félti az ételét! Mikor elé rakod előtte simogasd meg , így tudni fogja,hogy nem veszed el tőle! Sok sikert!! :)
2015. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt fajta másrészt egyed függő.


Nekem a mostani a 4. kutyám, az előző három nem morgott, a mostanit elég megközelíteni és már jelzi, hogy „ő most eszik, kéretik békén hagyni”, ennek ellenére kenyérre lehetne kenni. De az is igaz, hogy az előzőekben nem dolgozott úgy a vadászösztön és a birtoklási vágy mint ebben. Lehet, hogy ki lehetne belőle verni, de akkor a kapcsolatunknak is annyi lenne, szóval inkább megadom a lehetőséget neki, hogy nyugodtan egyen.

2015. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, remélem beválnak! :)
2015. márc. 7. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!