Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítod a kutyád? Jutalma...

Hogy tanítod a kutyád? Jutalmazás vagy kényszer? Miért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 20:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Jutalmazással. Jártam vele olyan suliba, ahol kényszerrel tanították, kis híján teljesen tönkretették. Jutalmazással bármelyik kutyát ki lehet képezni, de az, hogy a kényszerre hogy reagál, erősen kor-, fajta-, és egyedfüggő.
2010. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
szerintem inkabb jutalmazassal... legjobb szerintem a kutyamuzli....
2010. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Énis ugyanúgy jártam ahogy az első válaszoló :(:(
2010. febr. 13. 20:59
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb esetben jutalmazással tanítanak, és szakirodalmakban is azt írják, így egyértelműen jutalom.
2010. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
jutalmazás! Nem szeretnék kényszeríteni a kutyámra semmit! Én sokat tanultam ***** ebből a könyvből!!! Sok mindent megértettem a viselkedésükből!!

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Olvastam a könyvet. Szerintem az egyik legjobb kutyanevelési könyv.
2010. febr. 13. 21:33
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Jutalmazással. Az egyik kutyámnál a jutalomfalat vált be, másiknál a labda. A kényszerítős megoldások mindkettőnél kudarcot vallottak.
2010. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van olyan helyzet, ahol csak az erőszak szül megoldást. Én BH2-es vizsgáig eljuttattam egy menhelyről kihozott argentin dogot. A kutyán éjjel-nappal szájkosár volt a menhelyen, mert olyan vad volt. Megláttam, beleszerettem, kihoztam. Az első időben, mikor bárki közel ment hozzá, nekiment, ha kaját vittem neki, beleharapott a kezembe, stb. Ebben a helyzetben sajnos elég hasztalan lett volna a "nem, pjuf". Soha az életben nem ütöttem rá akkorát, hogy fájt volna neki, arra szántam ezeket, hogy megértse, ez nem jó, hiszen a dühtől elvakultan se nem látott, se nem hallott. Az első három hét brutálisan kemény volt. Utána kezdett rájönni, nem minden a harapás és az ölés. Ahogy kérdőn fordult a világ felé, nem pedig elvakultam, azonnal áttértem a klikkerképzésre. Megmutattam neki, hogy mi minden jó van itt, elértem,hogy bízzon bennem. Két hónapra rá póráz és szájkosár nélkül vittem úsztatni a tóra, és vígan eljátszott a kutyákkal, odaszaladt az emberekhez, szimat, csóva, liheg, fut tovább. Megértett mindent.

Most, 7 ével később a másfél éves fiam a flüébe és a nyakába kapaszkodva tanul járni, képesek ketten a földön elaludni, és egész nap a fiam gyötri a kutyát. Szájában turkál, húzza a nyelvét, fülét, belenyúl a szemébe, orrába, fogdossa a mancsait. És a kutya? Lustán és elnyúlva fekszik a földön, szuszog, csóvál és nyugodtan konstatálja, hogy a fiam a hátán ül és ordibál.


Van/volt két másik kutyám, őket tenyésztőktől vettem, velük rögtön a klikkerképzéssel kezdtem. Maximálisan bevált, BH, IPO szintű kutyákat neveltem belőlük.

2010. febr. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Jó dolog a jutalmazás , de néha kényszert is kell alkalmazni.Tegyük szagot fog a kutyád és elszalad: visszahívod magaddhoz de rád sem bagózik mivel nincs kényszerítve a kutya, ugyvan vele semmi sem lessz ha nemmegy oda hozzád max nemkap kaját.Ha beleviszel egy kis kényszert eszébejut ,h ha nem azt csinálja akkor jön az a rossz dolog.
2010. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően nagyon fontos, hogy a nevelést és a tanítást különválasszuk. Tanítás során sosem kényszerítem a kutyát, de nevelési célzattal kaphat egy fenekest olykor. De nem verni kell, ez alap (kéne, hogy legyen).
2010. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!