Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítod a kutyád? Jutalma...

Hogy tanítod a kutyád? Jutalmazás vagy kényszer? Miért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 20:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
jutalmazás! Nem szeretnék kényszeríteni a kutyámra semmit!
2010. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

Csinálja azért,mert élvezi. Folyamatos jutalmazás. SOHA sem kényszerrel nevelek, azzal csak egy félős kutyát kapunk aki azért csinálja meg amit kérnek Tőle, mert fél és kényszeritve érzi magát rá.

Sokkal jobb egy stabil kutya aki tudja, hogy ha valamit megtesz akkor utána csak jó történhet vele.

Nekem két beaglem van, soha sem emeltem rájuk a kezem és sohasem kaptak kényszeritést, mindig a jutalomfalat lobog a szemük előtt és bármit elérek velük ezáltal. Hiába makacs kopók még igy is sikerül.

2010. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

Hát szerintem próbákohatnál évekig az én kutyámal hogy jutlmazod mindenért, akkor sem fejlődne mivel igen agresszív. Kutyától föggő hogy csak jutalmazod , vagy kényszeríted is. Ja és persze nálam sem azt jelenti a kényszer hogyha nemazt csinálja amit mondok , akkor belerúgok ütöm vágom....

De pl egy nagyon jó kényszerezköz a folytós nyakörv, és persze emellett jutalmazom is ha jólcsinálja a dolgokat.

2010. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Az menhelyes argentin dog története nagy jó volt! Nem szabad elmondani egyik kutyáról sem!


Alapvetően jutalmazással tanítok! De néha alkalmazni kell egy kis enyhe kényszert is,hogy tudja hol a helye. Értem itt pl. orra koppintás, kölyköket megrázni a nyakuknál fogra. Keményebb kutyáknál szükség lehet másra is, bár ilyennek még nem volt dolgom.

2010. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya a "feladatot" ügyesen végzi akkor a jól megérdemelt jutalom sosem marad el, de ha rossz fát tesz a tűzre akkor muszáj, hogy rossz élményben részesüljön (nem agyba főbe verés, csak kicsit rendre szoktatás)

Vadász vagyok, és az összes eddigi vadászkutyám a vizsgákon kivállóra végzett, próbáljátok ki!!

2010. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

jutalmazás = pozitív megerősítés ,

azaz lassú és eredményes oktatás ,jutalomfalattal,klikkerrel,vagy játékkal motiválva a kutyát.mélyen bevésődik , csak soká tart.

egyetlen hiba, hogy a rossz dolgot nem nagyon lehet kinevelni,mert a kutya a nem,vagy a fuj tiltószavakra ,bár reagál, de sokszor megteszi ujra és ujra.


ezzel szemben a kényszer,azaz szöges nyakörv befelé fordítva, vagy az elektromos nyakörv, a jutalmazás mellett a NEM érvényesítését jelenti, más-szóval a kutya a rossz viselkedésre azonnali ellenreakciót kap.


a kutyakiképzők a munkakutyákat általában így képzik, egyszerűen azért mert gyors az eredmény.

a rossz dologra negatív ,a jó dologra pozitív megerősítést kap a kutya.

lásd rendőrség,terrorista elhárítás,

talán a tűzoltóság, katasztrófa védelem ,stb.


a segítő és terápiás kutyákat alapból is más kritériumok szerint válogatják , és náluk a pozitív megerősítést alkalmazzák, igaz ezek a kutyák teljesen más munkát végeznek.

2010. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én a németjuhászomnak, úgy tanítottam meg, hogy először kutyakekszel, majd a lambdájával, utána már magától is megcsinálta, jutalom nélkül, persze mindig megsimogattam. :)
2010. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Úgy látom, sokan nem értik, mi a különbség a nevelés és a tanítás között. A tanítás az, amikor megtanítod vezényszóra ülni, feküdni, láb mellett jönni stb. Ilyenkor soha nem alkalmazok kényszert. A nevelés viszont azt jelenti, hogy megtanítod, hogy nem mehet be a konyhába, nem szaladunk oda más kutyákhoz engedély nélkül, nem eszünk a földről. Ilyenkor szerintem lehet és kell is büntetni, természetesen nem verni, rugdosni, hanem rákiabálni, esetleg egy pofon is belefér, ha nagyon rosszat csinált. De a tanításhoz soha nem alkalmazok kényszert, mert a kutya nem tudhatja, hogy most le kell feküdni, felesleges azzal büntetni, hogy lerángatjuk a pórázzal a földre. Maximum akkor lehet, ha a kutya láthatóan a határokat feszegeti, például amikor a 3 éves kutyám alkalmi süketnek tetteti magát és nem ül le, pedig nincsenek figyelemelterelő dolgok körülötte.
2010. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%

Mi is jualomfalattal, meg játékkal tanítottuk, a kutyaiskolában is ezt tanították, viszont kényszerrel neveltük. A mi kutyánk elég kemény kutya, ezt már 4 hónapos korában megmondta az oktató is, úgyhogy oda kellett figyelni rá, hogy ne nőjön a fejünkre, nem szégyenlem, hogy egy-kétszer kapott rendesen. Azóta max az orrára kell koppintani, ha épp direkt nem akarja felfogni, hogy azt mondtam jöjjön vissza, vagy maradjon...

Nekünk sikerült megnevelnünk, de itt a környéken van rossz példa is, ahol a 4 éves sztaffi sián megtámadja a saját gazdáját, ha az épp nem úgy mozdul, ahogy azt a kutya elképzeli!

2010. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%

nevelés-tanítás tök mindegy ,csak szavak. az értelmezése ugyanaz.

jutalmazással mindent elérsz, csak lassabban.

a kényszer pedíg szükségszerű,

2010. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!