Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat műtötték nyáktömlő...

Kutyámat műtötték nyáktömlő gyulladásra a jobb oldalsó könyökén, meddig ne vigyem kiállításra? Meddig látható a seb?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű fajta, megütötte a lábát és feldagadt neki. Mikortól ajánlatos folytatni a versenyeket? Salgótarjánt már kifizettem. 1 hónap alatt visszanől a szőr? 8 hónapos leonberger szuka.
2015. márc. 2. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem nő vissza annyi idő alatt. Ettől még nem fog jelentős hátrány érni. A bíró látja, hogy mi a helyzet és a műtéti szőrhiány nem fogja befolyásolni az eredményt.


Biztos, hogy kellett az a műtét? A leóknál (meg amúgy a nagy tömegű, hosszú lábú kutyáknál) előfordul (főleg növekedési szakaszban), hogy begyullad és folyadék gyűlik fel. Legtöbbször elég leereszteni és a helyére szteroid gyulladáscsökkentőt (Hydrocortison) fecskendezni. Ha a másik lábán is előfordul, akkor azért kérdezz meg a műtét előtt egy másik állatorvost is!


Megkérdezhetem, hogy melyik kennelből van a kutya?

2015. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Németországból hoztam tenyésztésre. Befolyásolja ez a tenyészminőségét? Így már az ED ( könyökizületi diszplázia) tesztet ne is csináltassam meg mert meglátni rajta?
2015. márc. 2. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Passz. Nem tudom, szerintem ez a röntgenen nem látszik, illetve nem ezt nézik, hanem az izületek formáját és illeszkedését. Azért a tenyésztőjével érdemes beszélni ilyenkor, mielőtt komolyabb beavatkozásra készültök, hátha tud más alternatívát. Az én kutyámnak akkor szokott ilyen baja lenni, amikor megerölteti a lábát, amúgy meg ED mentes. Én már rutinosan kezelem otthon. :)
2015. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem befolyásolja a szűrés eredményét. Viszont ezt nem szabadott volna műttetni, sőt, hozzá sem szabad ehhez nyulni. Feltelik, majd vissza is huzódik. Kb. fél év.
2015. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért amíg vissza nem húzódik, addig begyulladhat és elég kénylemetlen és fájdalamas lehet a kutyának az a citromnyi dudor a könyökén. Főleg egy állandóan szaladgáló kölyöknek. Ezért érdemes rendbehozni, persze a műtét tényleg csak a végső megoldás, amikor már semmi se segít. Általában kinövik a kutyák és felnőtt korban már nem nagyon jön elő. Ettől még lehet, hogy jó oka volt a dokinak a műtétre, de látatlanban én is elhamarkodottnak gondolom.


Viszont kérdező, privátban tudok ajánlani két olyan állatorvost is, akik nem csak képen láttak eddig leonbergit, hanem tartják és tenyésztik is. Komolyabb beavatkozások előtt érdemes lehet velük is konzultálni. Illetve a Facebookon a Magyar leonbergisek csoportban is lehet kérdezni.

2015. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csak azért irtam, mert nálam is volt hasonló "probléma". Elvittük leszivatni, kapott bele injekciót, vissza is huzodott, és ez igy volt kb. 1 hónapig, majd megint előjött. Aztán mivel nem volt semmi olyan rendezvény, ahol mutogatni kellett volna, nem is foglalkoztam vele, és fél év alatt teljesen eltűnt, lekopogom azóta sem jött vissza. Az a rossz a műtétben, ha kiveszik a tömlőt, nem lesz ami védi a könyököt.
2015. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, az én kutyámnak is időről időre előjön, de azért nem havonta. Csak akkor, ha megerölteti. Bár már lassan 4 hónapja nem jött elő a duzzanat. Én a leszívós-injekciós módszert alkalmazom. Egyszer fordult elő, hogy addig vártam vele, hogy végül már fájt is neki.
2015. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vettem neki puha és vastag, nem vízáteresztő párnát 30 000 Ft volt. Kötök rá neki kötést valami kerek dologgal hogyha ráfekszik ne a dudor helyét nyomja és a doki javasolta, hogy maszírozzam is.
2015. márc. 3. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!