Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyámnak, hogy a szemkontaktust tartson fenn velem?

Figyelt kérdés
Azt értem ezalatt, hogy végig az arcomat figyelje ha például szabadon követést gyakorolunk, vagy ha tanulunk, vagy behívásnál.
2010. febr. 13. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A kezed emeld az arcod felé. Ha ennyi nem elég akkor legyen a kezedben a kutya kedvenc kajája, vagy játéka. De ahhoz nagyon kell szeretnie. Az én kutyám nem olyan mániákus. Jutalomfalattal tanítottam a lábnálkövetést, úgy hogy lehajoltam és a lábam mellett tartottam a jutalomfalatot, ő meg próbálta elvenni és így szépen jött mellettem. De sajnos nem néz olyan szépen rám, csak féloldalt fordítja a fejét és sűrűn tekintget fel hogy előre is lásson :D De ülésnél nagyon tud nézni. :D
2010. febr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Klikkerel egyszerű:

Jön melletted, felnéz -> azonnal klikk és jutalomfalat. Kizárólag akkor, ha felnéz. Ha nem néz fel, nincs jutalomfalat. Ha megálltok, szintén ez legyen. Amikor néz, klikk és jutalaomfalat. Később próbáld meg kitolni ezt az időt. Felnéz, vársz pár másodpercet, klikk, jutalomfalat. Egy hónapon belül jelentős eredményt érhetsz el így. Utána már csak gyakorlás kérdése.

2010. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, h folyamatosan beszélek hozzá, egy kicsit magasabb hangon és a jutifalatot a másik kezemmel a szemem mellé rakom. Egy idő után már nem kell a jutifalat, akkor is az arcodat fogja nézni :)
2010. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
az hogy az arcodat figyelje rendben van, de szerintem a szemkontaktus ellekezik a természetével. gondolj csak bele, ott van a "farkasszemet néz": a szemkontaktus általában kihívást, támadást jelez...
2010. febr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a szemkontaktusra gondoltam, hogy végig fent tartsa csak fordítsa a fejét felém figyelje az arcom.
2010. febr. 14. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
A kutya már olyan régóta az emberrel él, hogy a szemkontaktus egyáltalán nem ellenkezik a természetével, ugyanis elfogadja az embert fajtársnak, sőt vezérének is.
2010. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!