Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem javasolt egy napon...

Miért nem javasolt egy napon többször pároztatni a kutyákat?

Figyelt kérdés

Lehet esetleg gond abból, ha nem másnap/2nap múlva párosodnak újból, hanem még aznap?


Sajnos nagyon messze lakunk egymástól, és nem megoldható a kétszeri párosodás.



2015. márc. 3. 01:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Akkor sem gyakorin kell érdeklődni, hanem ha valaki kezdő tenyésztő akkor egyrészt állatorvostól, másrészt egy olyan hozzáértő tenyésztőtől aki az egész hátterét adja a dolognak. Mert ugye a kezdő nem ismeri annyira a vérvonalakat, nem ismeri a dolgok menetét, ezért jó ha van mellette valaki aki már tapasztalt, akivel nyilván kapcsolatban is áll hiszen tőle vette a kutyáját, tőle érkezik a kan, stb...
2015. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%
Az oke, de ez nem azt jelenti, hogy minden piszlicsare dologgal a dokit kell zaklatni.
2015. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Akkor kit zaklasson ilyen kérdéssel? Főleg ha első alom, és a tenyésztője nem segít neki? Már ha nem szaporító a kérdező, és valóban tenyésztőnek készül...


3.!

Kérdező, az nem írtam, h sok esetben a szukát otthagyják a kannál, és így oldják meg a dolgot. Nem tudom ez nálatok kivitelezhető-e. Ezt sok tenyésztő csinálja.

2015. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Főleg ha első alom, és a tenyésztője nem segít neki?


A tenyésztő segít. Ha meg nem tenyésztőtől van a kutyája, akkor nem kell neki alom.

2015. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%
soha nem hagynám ott a szukámat a kannál. Ha jó időben van a szuka, akkor van, hogy elég egyszer is fedeztetni.
2015. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15%

"Pl en ugyan nem tenyesztek, de van egy kanom, akivel dolgozom, kiallitasra jarok es idonkent fedeztetek. Az elso fedezes elott en is itt kerdeztem. De most komolyan, ugy tunik, hogy a kerdezo egy szaporito?"


Neeeem, nem szaporító. Csak annyira, mint te.

2015. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%
Mar mi a feneert lennek szaporito? Torzskonyves, munkavizsgas, szurt kanommal befedeztetek ugyanilyen szukakat. Mellesleg ritka magyar fajta ritka vervonalabol szarmazik. De igen, biztos szaporitok.
2015. márc. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Feketeruhasember ***** válasza:
40%

Én viszont szintén nem értek egyet az utolsó pár hozzászólóval. Hogy miért?


Mert bár ti azt mondjátok nem tőletek kerülnek menhelyre a kutyák és ti "nagyon jó fajta szaporítok vagytok" attól még nem értetek jóformán semennyire a tenyésztéshez, mivel nem tenyésztetek hanem szaporítotok, a tenyésztők figyelembe veszik a fajtajegyeket, azt hogy melyik előnyös tulajdonságot érdemes továbbvinni a következő generációba, a valamilyen hibával(de még ugyanúgy egészségesen született kutyákat) világra jött kutyákat azonnal kizárják a további tenyésztésből és nem véletlenül, míg ti nyilván észre sem vennétek az ilyen apróságokat csak csináljátok a kölyköket mert mekkora gondos gazdik vagytok, ez így komolytalan, nem más mint a fajta korcsosítása. És lehet hogy nem ti rakjátok az utcára a kutyákat(még) de mindenki így kezdi és ennek nem szokott jó vége lenni. Ha komolyan érdekel a dolog jussatok el olyan szintre hogy legyen ennek értelme és legyen hivatalos. Valakinek pl nincsen jogsija de tud vezetni, esetleg szabályosan közlekedni is, mégis hibát követ el ha jogsi nélkül ezt teszi, mivel akkor mindenki ezt mondaná "de pedig én nagyon tudok vezetni, csak azt a fránya drága papírt ne kéne megszerezni róla". Nem akarsz adózni??? Ez a legjobb indokod?:DD

Aki fajtatiszta kutyát szeretne vegyen kutyát rendes tenyésztőtől törzskönyvel, szűrésekkel, miegymással. Vagy ott a menhely sőt ott is vannak fajtatiszta kutyusok. A nyakamat tenném rá hogy igenis kevesebb gond lenne világszerte a kóbor kutyákkal ha ezek a keretek meglennének. A törzskönyves kutya sem biztos hogy a legszuperebb hibátlan kutya lesz genetikailag, de talán ez a legminimálisabb garancia arra hogy amit vettél az egészséges.

2015. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16%
te most melyik kérdésre válaszoltál utolsó?
2015. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Feketeruhasember ***** válasza:
40%
A kialakult "szaporító-tenyésztő" vitára reagáltam. Nem tudom mi ezen olyan nagyon nem érthető?
2015. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!