Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyának milyen csontot...

Yorki kutyának milyen csontot lehet adni?

Figyelt kérdés
Állandó büzmirigy problémája van és itt olvastam, hogy az talán segitene.
2015. márc. 3. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Disznó kivételével nyersen bármilyen csontot adhatsz. Nekem vannak yorkik, nagyon régóta etetek nyersen azóta nem allergiásak és nincs gond a bűzmiriggyel és egészségesek! Jah és székletük is alig van!
2015. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csirke farhatat javasolnek nyersen,attol hogy kistestu meg nyugodtab adhatsz neki nagyobb csontos husokat.Csirkenyak,csirkefej is jo!
2015. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nem fog segíteni. Az én yorkimnak is ki kell nyomni 2-3 havonta a bűzmirigyét, és én is mindent megpróbáltam, de igazából tökmindegy.

Száraztápot eszik, a széklete nem híg, csontot is kap néha (kizárólag sertés lapocka, vagy velőscsont) de ugyanúgy nem ürült magától.

Persze nem akarlak lebeszélni, 2-3 hetente egy csont nem árt, imádják rágcsálni és letisztítja a fogakat, de szerintem ez nem oldja meg a problémát. Ennél gyakrabban viszont ne kapjon.

2015. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó a főtt lapocka meg a velőscsont pont nem arra való h normálisan ürüljön a bűzmirígy! A nyers csont illetve hústól viszont rendbe jön mint feljebb írtam nekem is yorkiaim vannak!
2015. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szintén zenész...akarom mondani yorki tulajdonos vagyok.


Ha eddig még nem adtál neki nyers húsos csontot - nyers kacsanyakat kb. 5 cm-es adagokban lefagyasztod. Amikor először adod neki szolidan figyeld, hogy megnyugodj.

Első alkalommal - héten - csak kb. 2x kapjon aztán a következő héten már kaphat heti 3-4 alkalommal is, de közben figyeld a székletet.


Természetesen minden más nyers húsos csontot kaphat, csak arra figyelj, hogy

2015. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!