Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. pároztatásunk lenne (...

1. pároztatásunk lenne ( yorki ). Erkölcsös 1 kiskutyáért fedeztetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 12:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%
Igazuk van a többieknek szűrésekkel, törzskönnyvel kapcsolatban. De ha tenyésztő lennél akkor sem lenne erkölcsös, mivel a yorki nem szokott 10 kiskutyát elleni! Kevés az alomszáma, mi van ha csak egy kiskutya születik. Inkább pénzért. Innen is látszik hogy semmivel nem vagy tisztában, mert akkor tudnád hogy egy mikroszkópikus kutya nem fog annyi kölyköt elleni amiből lehet válogatni.
2010. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%

Kedves utolsó!

Nem zavar,hogy KAN yorkija van a kérdezőnek???

Nem szuka,valószínű nem fog elleni.

A fedeztetést kan kutyára értette.

Mindegy,engem már lepontoztak itt mások,nagyon jó....

Pedíg én a kérdésre válaszoltam,többek között az első válaszoló voltam.

2010. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

19:35 Inkább maradtál volna csendbe.....:)))

Ki kérdezte ezeket amiket írtál?

Az utolsónak pedig köszönöm és ment a +,az összes válaszodra:)

2010. febr. 14. 20:06
 14/23 anonim ***** válasza:

Légyszi kedves utolsó, pihentesd magad. Megírta a kérdező, hogy tisztában van a dolgokkal, elhisszük neki. Végre egy yorki gazdi, aki nem tipikus szaporító. Miért ne lehetne kölyökért cserébe? Nyilván ő fog először választani az alomból.

Azt tudom a kérdezőnek tanácsolni, ha nála rendben vannak a túltárgyalt dolgok, a saját, a kutyája és a fajta érdekében csakis olyan szukához adja kant, akinél szintén megvan minden feltétel. Valamint nagyon alaposan beszélgessen el a szuka gazdájával arról, hogyan gondolja a kölyköknek a gazdikeresést (lehetőleg vegyen föl előjegyzést) és mennyire számít neki, hová, kihez kerülnek a kicsik. Fogja-e az eladás után is nyomon követni a sorsukat? Stb. A tenyésztés nem csak a szuka, hanem a kan tulajdonosnak is legalább akkora felelőssége. És azért is legyen fontos, hogy kivel házasítod össze, nehogy rossz híre menjen a kutyádnak, hogy tőle beteg vagy minőségileg kifogásolható alom született, mind idegrendszerileg, mind küllemileg. Apróbb hiba természetesen belefér a legjobb párosításba is, de ettől még legyen minőségi. Ha komolyan gondolod a tenyésztést, már most hosszú távban kell gondolkozni!

A fedeztetésről pedig írjatok szerződést, amiben benne foglaltatik a fizetés módja, jelen esetben egy kiskutya.

Remélem valóban igaz, amiket írtál és tényleg minden megvan! Remélem a sok színvonaltalan yorki tenyésztő között üde színfolt leszel, aki valóban törekszik a csúcsminőségre minden tekintetben! Nem szégyen kérdezni, hülyének maradni annál inkább! Tehát ha minden állításod igaz, akkor ebben az esetben sok sikert kívánok a munkához, remélem, hogy a fajta javára válik!

2010. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
(most már utolsó előtti)
2010. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%
Ki mondta hogy nem tudom hogy kan???? Épp ezért nem erkölcsös mert szül a szuka egy kiskutyát és azt te elviszed mi marad a másik gazdának? Szerencsétlenek nem tudtok olvasni.... Ha kan kutyád van akkor is tudnod kell, hogy mennyi az alomszáma egy ilyen kutyának! Én válaszoltam a kérdésre hogy miért nem erkölcsös ellenben a többiekkel akik csak bíztattak hogy nyugodtan csináld meg itt úgyis csak bolong szaporításellenesek vannak akik hülyeségeket beszélnek... -.-"
2010. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Yorkinál éppen előfordulhat, hogy csak egy kölyök születik. Akkor megtartja. És akkor mi van? Ha jó minőségű lesz, neki is megcsináltatja a szükséges minősítéseket és azzal, mint saját tenyésztésű kutyával tenyészt és kennelt alapít, akkor mi van? Én vagyok a fő szaporításellenes, de szerintem ez a kérdező normális és komolyan gondolja! Képzeld, én képben vagyok a témában, de szoktam ide kérdéseket kiírni. Nem csak idióták kérdeznek ezen az oldalon és pont azért szeretem, mert igazi kutyások is vannak itt.

De ha ennyire kötekedhetnék vagy, föltehetsz kereszt kérdéseket akár nekem, akár a kérdezőnek és ha nem kapsz kielégítő választ, akkor majd alkothatsz véleményt.

2010. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Figyelj ha ennél a kutyánál fokozottan fenáll a dolog hogy kevesen szül akkor nem jobb előre elintézni és pénzben megegyezni?? Fizet a szuka gazdája és kész, aztán gondoskodik a kölykökről. Ha csak egy kölyök születik és azt a kérdező elviszi akkor mi haszna lesz a szuka gazdájának? Jobb elején venni az ilyen maceráknak. Kár hogy ilyen elvakultak vagytok hogy nem fogjátok fel amit írok...
2010. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, az, hogy egy kölyök lesz, benne van a pakliban, ebben az esetben, ha mondjuk jó minőségű kölyök lesz, aki fényes kiállítási és tenyésztési karriert fut be a kérdezőnél, az a szuka gazdájának is dicsőség és jó inspiráció a jövőre nézve. Tudjuk, hogy komoly tenyésztők nem keresnek az almokon, tehát most sem a haszonról van szó. Vagyis de, csak kicsit másképp, mert ez nem anyagi, hanem erkölcsi haszon.
2010. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Általában úgy szoktak megegyezni, hogy ha a szukának 1nél több kölyke születik, akkor vihetsz kölyköt a fedeztetésért cserébe. Ha csak 1 születik, akkor pénzt kapsz. Ha egy élő kutyus sem, akkor pénzt sem kapsz.
2010. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!