Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. pároztatásunk lenne (...

1. pároztatásunk lenne ( yorki ). Erkölcsös 1 kiskutyáért fedeztetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 12:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
De így még nullára sem fog kijönni ha ő gondozza az anyakutyát, a kiskutyát mindent megad nekik aztán meg odaadja ingyen a kérdezőnek. Ha a szuka gazdájánál maradnak a kölykök és fizet a kérdezőnek akkor is tudni fogják hogy az ő kanjától vannak a kicsik, ugyanúgy dicsőség.
2010. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész megegyezés kérdése igazából. Ha nekik is jó így, hát tegyék. Az oltások, gondozás árában részt lehet vállalni egy kölyök esetén. De azért azt se felejtsük el, hogy jó kutyák esetén és minden egyéb feltétel mellett a fedezés ára egy kiskutya lenne. Vagy vállalja a szuka gazdája rizikót, hogy csak egy születik, vagy keresnek köztes megoldást és megegyeznek. Én nem átok kivetni valót a kiskutyával fizetésnek, a részletek megbeszélése a tenyésztőkön múlik.

De most, hogy belegondolok és így el elmélkedtünk ezen a kérdésen, valójában nem is "erkölcsösségről" van itt talán szó, hanem inkább arról, ha haszon nem is lesz, de mindenki jól járjon.

2010. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Akiteki ***** válasza:
100%

Igen, természetesen szoktak kölyköt is kérni. Tőlünk is azt kért a kan gazdája a legutóbbi alomból, mert nagyon tetszik neki a szukánk. (mielőtt nekem esnétek, természetesen többszörös champion kutya, minden lehetséges dologra szűrve, sőt a kannak is én intéztem a szűrését, mert el kellett hoznom Magyarországra, hogy megcsinálják neki)


Mindenképpen írjatok szerződést!

Ilyen esetekben az a szokás, hogy ha üres marad a szuka, vagy ha csak 1 kölyök, illetve 2 azonos nemű kölyök születik, akkor kérheti a fedezés megismétlését.

Elvileg az első választású kölyök a kan kutya tulajdonosát illeti meg, de ha nem vagy magad is tenyésztő és el fogod adni a kölyköt, akkor ne babrálj ki a tenyésztővel, hagy tartsa meg ő a legszebbet. :)

2010. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!