Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spicc gazdik, ti hordjátok...

Spicc gazdik, ti hordjátok kozmetikushoz a kutyátok?

Figyelt kérdés
Már a 2. spitzem tartom, de bevallom ôszintén, soha egyiket se vittem. A bundájukat mindig is otthon ápoltam, nem is volt egyikkel se soha gond. Mégis, ha valakivel szóbakerül, teljesen ledöbbennek. Kb. 4 hónapos volt a kutyám, mikor az oviban 1 nô lehirdott, hisz ezeknek a kutyáknak "KELL" a kkozmetikus. Persze, ha megyünk kiállításra, oda szakértô készíti fel, de én egyébként nem látom létjogosultságát egy ilyen kutyánál. Ti hogy vagytok ezzel?
2015. márc. 4. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Jézusom!! Ez még viccnek is rossz. ESZEDBE NE JUSSON! Ezeknek a kutyáknak dupla szőrük van (alj és fedőszőr),ha levágod akkor a szőr minősége már nem lesz a régi + komoly betegségeket is összeszedhet. Nekem is 2 Német Spitzem van és soha nem vittem kutyakozmetikushoz,nem is szándékozom. Mindent én magam végzek rajtuk a szőr ápolást,karomvágást,fürdetést. Gyönyörű bundájuk van,sírva fakadnék,ha minap arra ébrednék,h. pucérak...olyan mintha az én hosszú derékig érő hajamat,egész tüsire vágták volna.. horror!! :D
2015. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kutya kozmetikus nem egyenlô a szôrnyírással, tökéletesen tisztában vagyok a kutyám szôrtípusával.

Itt inkább a rutin fürdetésre, fültisztításra, körömvágásra gondoltam, amiket az ember otthon is el tud végezni.

De akkor még1 pont nekünk. :)

2015. márc. 4. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem és + pont tőlem is nektek,hogy nem csináltok ilyet. Sajnos nagyon sokan divatból levágatatják,mert Boo kutyát szeretnének faragni belőle... :)

Nos.. én nem tartom létfontosságúnak a kozmetikust,elvégre ezek otthoni körülmények közt is elvégezhetőek,nem igényelnek komolyabb tudást + profi eszközöket sem. Persze van,hogy az embernek így kényelmesebb,mert nem fér bele az idejébe v. nem ért hozzá (pl.:fekete karmok esetében valóban jobban oda kell figyelni,mert nem látszik az élőrész) v. a kutya nem enged valamit.

2015. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem viszem, szeretem fésülni, gondozni a szőrét. A karma eléggé kopik, azzal nincsen baj, a fül, szem, orr tisztítása sem ördöngösség.
2015. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!