Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás panelban?

Kutyatartás panelban?

Figyelt kérdés
Heteken belül érkezik hozzám a kutyám, és azt hallottam hogy a szomszédoktól írásos beleegyezés szükséges ahhoz, hogy panelházban kutyát tartsak. A kérdésem az lenne, hogy ez igaz-e? Tényleg feljelenthet egy szomszéd pusztán azért, mert az ő beleegyezése nélkül tartok kutyát a lakásomban?

2015. márc. 5. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell a beleegyezésük, a saját tulajdonú lakásban azt csinálsz, amit akarsz.

Ha a kutya zavarja őket vmilyen formában, azért már feljelenthet.

2015. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy kell. Maximum összefognak ellened, ha neveletlen lesz a kutya, és egész nap ordít utánad mert nem szoktattad egyedülléthez.
2015. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megérkezik a blöki, esetleg "mutatsd be nekik személyesen" és mondd el, hogy most fontos szakasz következik az életetekben és, ha ez eleinte zajjal jár, azért elnézést kérsz. És ha hozzá még látják is, hogy milyen aranyos, biztos nem fognak váratlanul feljelenteni, hanem szólnak, ha zavarja őket valami.
2015. márc. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kellett, de lehet máshol kell hallottam már ilyet.Bár én tuti nem kérnék.Meg kell tanitani a kutyának, hogy ne ugasson egész nap ha nem vagy otthon és ne pofázzon fölöslegesen.Nekünk mondjuk azért is szólt az alattunk levő mert napi szinten 2-3 percig rohangál föl alá és ezt nem bírják ki, miközben ők órákon keresztül orditatják a zenét.
2015. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az tökmindegy, hogy panel vagy bármilyen más társasház. Nálunk a házirend tiltja a kutyatartást, de egyrészt én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez jogszerű, másrészt a hat lakóból egynek simán van kutyája így is (aki amúgy nem zavar senkit).
2015. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tilthatják meg, az alkotmány ellenes lenne. Perelni lehetne, simán megnyernè a kutyás szomszèd..
2015. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell perelni, mert senkit nem zavar a kutya, mint mondtam :) Egyébként nem semmi a kutyus, beköltöztek, aztán pár nap múlva lezúgott a tetőteraszukról, ami tulajdonképpen a harmadik emelet. Ebből a zuhanás olyan másfél emelet volt, a többi tetőn szánkázás. Nem tudjuk, mire esett pontosan a földszinti lakó teraszán, de mindenesetre túlélte egy karcolás nélkül :)
2015. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván arra az esetre èrtettem, ha gond lenne a kutyával ès feljelentenèk...
2015. márc. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!