Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farok nélkül született az...

Farok nélkül született az egyik kiskutyánk. Ebből származhat bármi problémája?

Figyelt kérdés
Ma 5 kiskutyánk született. Az egyiknek viszont nincs farka. Olyan mintha a hátához lenne tapadva mert érezni ott egy kis kitüremkedést... Olyan a formája is. Ettől lesz bármi problémája az életben?

2015. márc. 5. 18:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Az állatorvos mit mondott?
2015. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Egy állatorvos véleményét kéne erről kikérni.

Valószínű, hogy csak a farka nem fejlődött ki rendesen, a "kitüremkedés" a farktöve, valamilyen oknál fogva nem nőtt tovább. Ez önmagában nem okoz nagy problémát, de ha egy ilyen kis hiba előfordult nála, akkor lehet más is háttérben, ami nem látható. Szóval, egy állatorvos többet tudna mondani.

2015. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Még nem beszéltünk állatorvossal. Reggel 10 óta tart a szülés és kb most jött világra fél órája az 5. Eddig még nem is láttam mert az anyja nagyon takargatja őket. De most nagyon megijedtem, mert már volt sok kiskutyánk és ilyennel még nem találkoztam.

Azt olvastam, hogy keverék kutyáknál előfordulhat ez az úgymond testi fogyatékosság és hogy nem származik belőle problémája, de beszélni fogok az állatorvossal.

2015. márc. 5. 18:19
 4/27 anonim ***** válasza:
24%

Mivel nem egyensúlyozó-szerv mint mondjuk a macskáknál, valószínűleg semmi hátrányt nem jelent.


Sőt, igazából tenyészteni kéne, mivel egy ideje betiltották az állatok csonkítását (fül és farok ugye, l. dobberman).

2015. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%
Farok nélküli kutyussal mizujs azóta?Ugye nincs baja?
2015. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%

Vannak olyan fajták, amelyeknél viszonylag gyakran előfordulnak a farok nélkül, csonka farokkal születő kölykök (pl. aussie), de ez genetkai hiba miatt is lehet. Általában nem okoz megoldhatatlan problémát az életében, csak annyit, amennyi a vágott farkú kutyáknál is előjöhet: a kutyák farka elég fontos eszköze a testbeszédüknek, így a gazdiknak is kicsit nehezebb megtanulni érteni az ilyen kutyák kommunikációját, és előfordul, hogy a fajtársakat is megzavarja kicsit. Állatorvosnak mutasd meg mindenképpen.

Nem nehéz amúgy ennyi kiskutyának gazdát találni?

2015. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Igazából nem a kérdéshez tartozik, de azért csak nem bírom megállni, hogy érdeklődjek: az 5 keverék kutyát ugye becsülettel fel is nevelitek, oltások, féreghajtások, chip stb.? Illetve leinformálható, megbízható gazdát kerestek nekik, hogy ne láncon/menhelyen/utcán végezzék?

Miért "gyártotok" keverék kutyákat, amiből rengeteg van, ami gazdára vár már így is?

Egyébként: állatorvosnak amúgy is meg kell néznie a szukát és a kölyköket ellés után, akkor kérdezd meg a farkát is a kölyöknek (ill. annak hiányát).

2015. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
Pedig már régen beszélned kellett volna az állatorvossal, akkor mikor elkezdődött a szülés, h ha vmi baj lesz, tudjon segíteni!
2015. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Erről még nem hallottam, hogy állatorvosnak MEG KELL néznie az anyát és a kölyköket. Beszéltem vele, azt mondta nem lesz belőle probléma. Tényleg nem tartozik ide, mert nem számonkérést kértem, hanem egy tapasztalatokkal teli választ akinek már volt ilyennel dolga. Egyébként nem nehéz gazdit találni, ha a családban maradnak. Egy marad nálunk a többi meg rokonoknál és barátoknál. Itt sokkal jobban preferálják a keverék kutyusokat, mert nem kell értük fizetni :)
2015. márc. 5. 18:54
 10/27 A kérdező kommentje:
Ja, és nem "gyártjuk" őket :) A kedves szomszéd kutyája széttépte a kertkaput éjszaka, hogy átjöhessen randalírozni az enyémmel. Amikor megerősítettük a kaput, egyszerűen átmászott rajta.
2015. márc. 5. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!