Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám eladása Németországb...

Kiscsillag04 kérdése:

Kiskutyám eladása Németországban! Mit tehetnék? Mit kell adnom pontosan a vevőnek? Mindenképpen kell útlevél is meg törzskönyv is?

Figyelt kérdés
Helló, nekem is lenne egy kérdésem, Németországban vagyok és fajtiszta chivavámat sajnos nem tarthatom meg mert a főbérlő nem adta a beleegyezését, ezért azt gondoltam itt eladom,Mi otthon ilyesmivel nem nagyon foglalkoztunk mert ajándékba kaptuk a kutyát,de akkor előbb be kell szereznem otthon hozzá a papírokat?

#Kutyám eladása #Németországban.
2015. márc. 6. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Legegyszerűbb ha szólsz a fajtamentőknek, ők segítenek találni neki jó gazdit. :-)
2015. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Útlevele kell, hogy legyen, hiszen kivittétek az országból. Ha törzskönyv nélkül adod el, akkor nem kell a papír. Törzskönyvvel már bonyolultabb.
2015. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És ez csak ilyen egyszerű? Nem egyezik bele a főbérlő, akkor repül a kutya? Istenem...
2015. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lilian'swondervalley válasza:
81%

Roppant erdekes pont nemetorszagban adod el, csipcsup uruggyel. Egyszeru penz szakitas.

Torzskonyvet mar sehogy sem tudsz szerezni, ha a tesoira le lett mar kerve tk. Eleve egy almon belul minden kutyara egyszer lehet egy idoben leadni a tk-t. Olyan nincs hogy egyikre most masikra egy het vagy ev mulva. Ha a szulei tk-sak, es tesok nem voltak torzskonyvezve, akkor megprobalhatod, de szukseges dns vizsgalat es meg ez is, az is. Ajandekozd el, legyel jo a.kutyadhoz es keress neki egy szereto otthont. Oltasok, chip es utlevel alap.....

2015. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem eladni szokták a kutyát, hanem elajándékozni. Főleg, hogy te magad se fizettél érte. Útlevelének már most is kell lennie, hiszen kivittétek az országból.
2015. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 evimeri ***** válasza:
79%
Talán keres másik lakást. A gyerekedet is eladnád, ha a főbérlő nem engedélyezné? Undorodom az ilyenektől. Én három kutyával költöztem már többször albérletbe, de első szempont mindig az volt, hogy olyan lakást, házat találjak ahova őket is vihetem. Szégyelld magad.
2015. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
annyit nem ért a kutyád hogy előbb kérdezd meg a főbérlőt hogy mehet e veled mielőtt odaköltöztél?!
2015. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!