Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslából szukát vagy...

Magyar vizslából szukát vagy kant előnyösebb venni? Vadászaton melyik nem a jobb?

Figyelt kérdés
mik az előnyök és a hátrányok?
2015. márc. 7. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy rövid szőrű kannal vadászunk. A két nem teljesítményében nincs érdemi különbség, de ha nem ivartalaníttatod a kutyádat, akkor ne felejtkezz el arról az íratlan vadászszabályról, hogy tüzelő szukát nem viszünk társasvadászatra.
2015. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán vagyok otthon a vadászatban, de én eddig (videókon pl.) szinte csak kanokat láttam vadászni.
2015. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Hát persze, mert ők egész évben bármikor egyenletesen tudnak teljesíteni, de nem azért, mert jobbak, hanem mert nincs ivari ciklusuk, nem tüzelnek. Márpedig a vadászembereknek nem szokásuk az ivartalanítás. Még ma is az megy -- a mi vt-nkben is --, hogy mindenféle zugfedeztetésből származó, meg keverék kutyákkal dolgoznak, lesz*ják, hogy milyen a kutya külleme, származása, csak jól dolgozzon. (Vadászvizsgának sem előfeltétele a regisztrált származás, ill. fajtatisztaság.) És ha jól dolgozik, jól beválik a kutya, akkor már szaporítják is, hiszen rögtön jelzik a zöldkabátos kollégák, hogy ez a kutya jó, ettől kell kölyök. Ez így működik. Ezért nincs ivartalanítás. Meg aztán olyan babonák is vannak még ma is, hogy ha ivartalanítják, romlik a szimata stb.

Ezért tartanak szívesebben kant általában a vadászok. De még egyszer mondom, a teljesítményben nincs érdemi eltérés a nemek között.

2015. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

El vagy tájolva kedvesem, azért tart olyan vizslát, mert az a jó vadászatra. Munkakutya és tenyésztői kutya nem azonos, fel tudod fogni vagy csak szájat jártatni?

Nem fog egy küllemre gyönyörű, ámde vadászatra alkalmatlan kutyát egyik vadász se tartani... Érdekes, nézd meg a juhászok kutyáit, mind olyan ocsmány azt se tudom eldönteni, ez most melyik 4 fajtának a keveréke. De olyan jól egyik se terel mint azok.

Megb#szhatod a tenyésztőidet, ha a kutya amit kiadnak a kezeik közül alkalmatlan a munkára, csak dísznek jó. Nagyokos...

2016. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!