Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta póráz a jobb? A...

Melyik fajta póráz a jobb? A Flexi póráz vagy a meghatározott méretű normál póráz? (kistestű kutya)

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én flexi ellenes vagyok, szerintem egy jól nevelt kutyának 3 üzemmódjának kellene lennie. Rövid pórázon láb mellett sétálni, póráz nélkül úgyszintén a gazda közelében tartózkodni,mozgását követni, és egy pölö "mehetsz" parancsra szabadon futkosó játszó, de gazda parancsára bármikor behívható állapot.


A flexi kényelmes a gazdának mert nem kell tanítani az ebecskét,de a kutyát frusztrálja a teljesen bizonytalan időben és hosszban megakadó póráz.Sose tudhatja mi merre hány méter.

2015. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
A normál póráz, azzal lehet a kutyát nevelni, tanítani, magad mellé szoktatni. Az "eregető" arra való ha ezekről már lemondtál, ráadásul baleset veszélyes ahogy beteker és "alig látszik" másoknak is kerülgetni valót ad. Egyetlen érvet nem lehet mondani a flexi mellett, az hogy távol van tőled a kutyád és "kedvére szaglászhat" nem az igazi. Nevelés mellett el tudod engedni póráz nélkül a megfelelő helyeken, na akkor kedvére játszhat.
2015. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
Én flexit használok a kistestű kutyosomnak....ha lefixálod egy pontban akkor akár lehet egy normális póráznak is használni.:) viszont a zsinórosat nem ajánlom,csak a szalagosat ,mondjuk az egy kicsit drágább,de biztonságosabb!:)
2015. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SzMHZs ***** válasza:
A Flexi akkor jó, ha már tud kulturáltan sétálni a kutya. Én pl csak olyankor használom, ha sötétben megyünk le eü. sétára, olyankor már nem szeretem elengedni, viszont rövidebb pórázon nem szívesen kakál. Tudni kell megfelelően használni, de elsőnek póráznak, sétára én semmiféleképpen nem vennék azt (újra, mert annak idején mi is belefutottunk - eltartott egy jó ideig, mire végül leszoktattuk a kutyát a húzásról).
2015. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A flexi pórázt rettenetesen utálom.Nyílván van jogosultsága - aki tud valódi indokot írja meg - de szerintem balesetveszélyes és rossz nézni, ahogy ráncigálják a kutyát.


3 kg-os kutyám van kb. 150 cm-es kiképző póráza van 5 éve hámmal.


a flexit ha rajta múlna be is tiltanám....

2015. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BlueW(olf) ***** válasza:
Imádom a flexit... de tényleg. Főleg, mikor a kis padlócirkáló szürkületben céltalanul bolyong, bambuló gazdi valahol az út másik oldalán, vagy messze mögötte, én meg pofáraesek a madzagban :/ Merthogy azt a szutykot szürkületben nem lehet normálisan látni, sötétben meg egyáltalán nem. Egyszer egy biciklis összerántotta előttem a nénit meg a kutyát a "láthatatlan" póráznak köszönhetően. Most képzeljük el ezt nehezebb, gyorsabb járművel
2015. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!