Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg? Nem...

Hogyan nevelhetném meg? Nem bírok vele.

Figyelt kérdés
Két hete kaptam egy fajtatiszta kennelből származó labradort. Nem kölyök kutya 3 éves csak a gazdái panelba költöznek és mivel elég jól ismernek minket nekünk ajándékozták. Gyönyörű törzskönyvezett szuka. Csak van egy kis probléma a viselkedésével. Már első nap észrevettem h mikor enni adok neki mindig a kezem után kap. Nem hallgat a parancsszavakra és hihetetlenül szökős. Amint nyitott ajtót lát már megy. Akármit mondok neki még annál jobban csinálja.. Tegnap este arra ébredtünk h szétszedett egy tollpárnát a nappaliban. Ha egy kicsit odacsapok neki már morog. Volt már fajtatiszta labradorom de őt kölyök korában kaptam és az úgy más volt.. A kennelhez sajnos nem tudok elmenni tanácsot kérni mert nagyon messze van. Telefonon már beszéltem velük de nem mondtak semmi használható információt. Remélem tudtok valami tanácsot adni mert sajnos már kezdek félni a saját kutyámtól.. Mindent megvettem már ami kell. Saját szobát alakíttattunk ki neki napi 3x kap enni már az elejétől fogva a lehető legkedvesebbek voltunk vele de eddig ez semmit sem ért. Ja meg a sétáltatás.. Szájkosárral sétáltatom de valamikor annyira húz h már alig bírok szaladni utánna.. A kisgyerekeket utálja. Nővéremék 4 éves kislánya még hozzá sem nyúlt de már morgott rá. Ha ezeket nem nézzük egy zabálnivaló energikus kutya. Csak van pár már-már elviselhetetlen viselkedési szokása.
2015. márc. 8. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Kutyaiskola, sürgősen. Csak szakértő tud segíteni.
2015. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt kutyához sokkal nagyobb türelem kell, mert más falkavezérhez szokott. Enni csak akkor szabad a táljába tenni valamit, vagy a tálat letenni, ha engedelmeskedik az ülj-maradj-szabad parancsnak. Eközben 3-4 méterre legyen a táljától, ott hajtsa végre a parancsokat. Miközben eszik, nem szabad a tálba nyúlni, mert az már az ő "zsákmánya". Ha sétáltatáskor nagyon húz, óvatosan rá kell lépni a hátsó lábára, hogy érezze, lassabban kell mennie. Érdemes lenne együtt elmenni vele kutyaiskolába.
2015. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért kap egy felnőtt labrador 3x enni egy nap?


A szökősséget és rombolást sok sok sétával és foglalkozással tudod megszüntetni, ha kellőképpen elfáradt (agyban) akkor nem azon fog gondolkozni, hogy mit tud tönkretenni.


A kinyitom a kaput és azonnal kiszalad probléma azoknál a kutyáknál szokott lenni, amiket sosem, vagy csak nagyon ritkán sétáltatnak.


Ha napi 3x viszed sétálni, már nem lesz olyan érdekes, hogy mi van a kapu túloldalán.


Ezt a dominancia kérdést valóban jobb lenne szakértő segítségével rendezni, mert úgy tűnik már te is félsz a kutyától.


Az etetést valóban úgy kell, ahogy leírták, sőt, előtte érdemes úgy csinálni, mintha beleennél a kajájába, tehát mintha az a tiéd lenne, majd nagy kegyesen adsz neki belőle, de csak ha te már engeded. Amíg rá akarja vetni magát, addig nem rakod le a kaját, ha ugrál, követelőzik hátat fordítasz neki.

2015. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Napi 2x viszem sétálni. És azért kap 3x enni mert az eredeti gazdája is ennyiszer adott neki. A kutyaiskolát feltétlenül kipróbálom.

Köszönöm az eddigi válaszokat.:)

2015. márc. 8. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy ne olyan suli legyen, ahol csak az engedelmes oktatás megy, mert olyan helyen ritkán tudnak/akarnak segíteni az ilyen problémákon. Tanfolyamos rendszerűt nézzetek, ott van elméleti oktatás is, meg van idő beszélni ezekről a problémákról.
2015. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.:) Nemrég irattam be és hát eddig nem tűnt még fel semmi változás de gondolom majd idővel úgy is lesz.:)
2015. márc. 10. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a beiratkozástól nem is lesz változás :D Attól lesz, ha megtanulsz bánni a kutyával.
2015. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt már előtte kutyám mint ahogyan fent leírtam. Tudok bánni a kutyákkal de egyszerűen nem hallgatott rám. Akármit csináltam mintha fel sem fogta volna.
2015. márc. 11. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!