Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Milyen kutyafajta lenne hozzám illő?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg ilyen és hasonló kérdés van már, én mégis olyan bizonytalan vagyok. Persze a kutyák személyisége, mint az embereknél is eltérő és fajta független, azért mégis vannak olyan sarkalatos tulajdonságaik, amikből lehet következtetni. Tudnátok nekem olyan fajtákat ajánlani, amik jól bírják az idegen embereket, gyerekeket, nem annyira sportosak, de azért legyen kedvük sétálni, kirándulni. Jól viseljék egyéb állatok közelségét (macska, madár, több kutya stb.). A mérete mindegy de olyan nagyjából 10-35 kg között legyen, tehát inkább közepestestű. A szőre inkább rövid, esetleg drót vagy annál még egy kicsit hosszabb. Könnyen lehessen tanítani,(es szeresse is,hogy tanítják) de csak az alap dolgokra szeretném, azért nem kell hogy tűzkarikán átugorva eltáncolja a kánkánt :) ül, fekszik marad stb:)

Én eddig ezeken gondolkoztam: labrador, boxer, dalmata de bármi más is szóba jöhet. (Kint és bent is tartanánk)

Már olyan sokat olvasgatam a témában és még mindig nem tudok dönteni, ezért gondoltam, hogy igazi tapasztalatokra talán jobban lehetne alapozni.


2015. márc. 8. 17:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nyugi, a menhelyen rengeteg kiskutya is van, teljesen normális, jól nevelhető kiskutyák.
2015. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 evimeri ***** válasza:
0%
Előre is bocsi nem bántásként írom csak felmerül bennem a kérdés, ha ilyen igényeid vannak minek neked kutya. Az ember vagy szereti a kutyákat - állatokat - vagy nem. Ha szereted elfogadod olyannak amilyen - természetesen bizonyos korlátok között. Minden kutya más-más személyiség, mindegyikben mást szeretsz meg. Az hogy hogyan fog viselkedni a nevelésed függvénye, nem pedig fajta kérdés. Persze vannak a fajtákra jellemző tulajdonságok, de ezeket neked kell vagy erősíteni vagy kontrollálni. Láttam már olyan pitbull amelynek egy - állítólag barátságos fajta - kutya széttépte a hátát és a pitbull még csak nem is védekezett. Szóval ne azért válasz kutyát, hogy az elvárásaidnak megfeleljen, hanem azért mert szeretnéd, olyannak amilyen. Mint ahogyan ő is úgy szeretne téged amilyen vagy.
2015. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

Labrador, golden retriever, vagy menhelyi keverék - kölykök is vannak, sokan ideiglenes befogadóknál születnek, családi környezetben nevelkednek, ilyet is könnyen találsz. Nézz körül pl. a Noé-nál.

Az, hogy más állatokat hogyan visel, az főleg nevelés, szoktatás kérdése.

2015. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Vannak 8-9 hetes kölykök is a menhelyen

[link]


Amúgy boxer,dalmata,vizsla elég nagy mozgás igényűek!!


Labrador,golden retriver,berni pásztor ezeket ajánlom.


De ha nem annyira fontos,hogy fajtatiszta legyen ezekkel az igényekkel egy menhelyi kutyusnak jó élete lenne :)

2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Ryuuzaki ***** válasza:
36%

Menhely, menhely, MENHELY ! ! !


A kiskutya sajnos csak képen cuki, a való életben örökmozgó, leszarja (szó szerint!) amit mondasz neki, szétrág mindent, kikapar mindent, nem érdeklik a dolgok, amiket tanítani próbálsz neki, és 1 - 1,5 éves koráig le sem nyugszik. De ha végképp kiskutyát szeretnétek, abból is marha sok van menhelyeken és gyepiken - még fajtatiszta is akad, nézz körbe menhelyek, fajtamentők, gyepik, kutyamentők oldalain / FB-ján.

2015. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#12 Pontosan azért szeretnék megalapozott jó döntést hozni, mert imádom az állatokat, és a jelenlegi állataim az elsők, hiszen vállaltam, hogy velük én már mindig együtt lesz, ameddig csak lehet. Mint írtam és így kezdtem( gondolom akkor ezek szerint nem olvastad a kérdést ?) tudom hogy mindegyik kutyának saját személyisége van, de vannak fajtára jellemző dolgok, amik meghatározóak lehetnek. Volt már kutyánk és a lehető legjobb körülményeket tudtuk szerencsére nyújtani neki. 13 év után sajnos meghalt( több mint fél éve) most kezdtük azt érezni, hogy itt az ideje egy másiknak. Nem az az ember vagyok aki csak azért vesz meg egy kiskutyát, mert jaj de aranyos, hanem mert egy igazi társat, barátot keres. A kutyának és a családnak is az a legfontosabb hogy paszoljon az életvitelük, így mindenki boldog lesz és minden közösen töltött perc kincs.


Valóban szerencsétlen körülmények közt lévő, vagy menhelyen lakó kutyákon állandóan megesik az ember szíve. De ha a család többi tagja fajtatisztát akar, alkalmazkodni kell mindenkinek valamiben, ez a legkevesebb. Kompromiszumos a fajtamentő csoportok valóban jó ötlet, köszönöm.

2015. márc. 8. 21:26
 17/18 A kérdező kommentje:
#15 Egy kiskutya, ha "leszarja" amit mondasz, azt hiszi ő a falkavezér. Egy kiegyensúlyozott kiskutya, akivel foglalkoznak tudja ki a "vezér", és annak ellenére, hogy még kölyök igenis engedelmeskedik ( természetesen vannak olyan dolgok amikről nehéz leszoktatni, papucselvitel stb) , de ez mind türelem, és következetes bánásmód kérdése.
2015. márc. 8. 21:32
 18/18 anonim ***** válasza:

A dalmata sajnos nem neked való, mivel az kicsit makacs kutya, szereti megmakacsolni magát tanulás közben.

Egyébként pedig hajlandó karikákon is ugrálni a gazdiért, tapasztalat.ha nem is tüzesen.

2015. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!