Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem orvoshoz?

Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Délután vettem észre, hogy a kutyámban egy hatalmas (1 cm) kullancs van, a hátában. Úgy, hogy egy hónapja tettem fel a Kiltix nyakörvet. Kivettem, látszólag kijött a feje is. Még nem látok semmit a kutyusomon, de nem tudom, lesz-e baja tőle. Mire figyeljek? Vigyem el orvoshoz?

2015. márc. 8. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha bágyadt, nem eszik, nem iszik, akkor azonnal irány a doki!
2015. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

nekem már annyi kullancs volt a mcskámba....még egészségesek

(orvosnál nem emiatt voltak :) )

2015. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Nálunk fordítva volt. Tántorgott a kutyám és azt hittem, a napon hőgutát kapott. Megfürdettem, akkor találtam két kullancsot, kiszedtem és másnapra jobban lett, elmúlt a szédelgés.

HA nem jelentkezik tünet én egy kullancs miatt még nem vinném orvoshoz. Nyaranta a mieinkben napinta 5-öt is kiszedek, macskából is, kutyákból is. Ezt leszámítva semmi bajuk nem volt még belőle.

2015. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

2. válaszolónak megjegyzem, hogy a macskákra nem veszélyesek a kullancsok, míg a kutyák halálos babéziát kaphatnak tőle. Sajnos láttam kutyát elpusztulni tőle.


Kérdezőnek. Nagyon figyelj a kutyusra, amint olyat tapasztalsz, ami csak egy picit is fura vidd orvoshoz.

A babézia jelei pl: bágyadtság, étvágytalanság, láz súlyosbodó esetben véres vizelet, besárgult szem és nyálkahártyák.

2015. márc. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én elvinném a helyedben, csak mert nem merném kiszedni, sose szedtem még ki.
2015. márc. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 evimeri ***** válasza:
0%
Az én kutyáimban már többször volt kullancs, mindig én szedem ki őket. Hála istennek egyszer sem volt fertőzött. Ha jól van a kutyus nem kell dokihoz vinni, de ha gond van vele egyből vidd el, mert elég hamar belepusztulnak. Volt olyan ismerősöm akinek ez miatt halt meg a kutyája.
2015. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már felmerül benned a kérdés, hogy a gyakorin kérdezd meg, hogy vidd-e orvoshoz, akkor vigyed.
2015. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy eléggé féltem ezt a kiskutyát, a legkisebb probléma esetén is állatorvoshoz viszem. Ezért kérdeztem itt, mit is tegyek. Méh éjjel is kimentem hozzá, megnéztem mi van vele (kinti kutya)reggel már rohantam megnézni, most is siettem haza. Egyelőre nem látok változást, reggel ugyanúgy megevett mindent (tápot kap, ma kefirrel leöntve) az előbb meg labdáztam vele, szóval figyelem folyamatosan. Olvastam utána a NET-en is, de azért kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, mivel jár, mennyi ideig tart a lappangási idő, stb.
2015. márc. 9. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!