Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lesz időm foglalko...

Szerintetek lesz időm foglalkozni a kutyával iskola mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék kapni egy kiskutyát majd mikor véget ér a tanév és egész nyáron foglalkoznék vele de mikor elkezdődik a 8.osztály akkor lesz elég időm arra hogy foglalkozzak vele?? Tanácsokat és tapasztalatokat kérek!

2015. márc. 9. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Ne akarj ebet! Az általános után mész középsuliba,talán más,távoli városba utána pedig talán fősuli. Mikor lenne időd rá?
2015. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen.

Mindenesetre csak úgy akarj kutyát, ha a szüleid bevállalják, hogy besegítenek, amikor éppen a tanulás a fontosabb, vagy majd évek múlva amikor érettségire készülsz, egyetemre mész, esetleg messzire, koliba, ahova nem tudod vinni a kutyát. Ha az egész család a magáénak tekinti, és vállalják, hogy közös kutya lesz, akkor nem lehet baj.

2015. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tipp: próbáld ki most, amíg még tart a suli, de nincs még kutya. Mindennap kivétel nélkül menj el sétálni másfél órát legalább, ha kerti kutyus lesz. Hétvégén is, sőt akkor inkább hosszabb időt is, tegyél kis kirándulásokat.

Ha lakásban élő kutya lesz, akkor suli előtt mindennap és hétvégén is ugyanabban az időben (kora reggel) menj le kb. 20 percre, majd suli után és este is menj le még, összesen háromszor. A délutáni séták közül az egyik 20-30 perces, a másik viszont hosszabb, másfél-kétórás legyen.

Ezt csináld kitartóan minden nap, időjárástól és mindentől függetlenül. Máris kiderül, lesz-e időd a kutyára.

Persze van még a sétán kívül más teendő is, extra takarítás, szőrápolás, állatorvos, etetés stb., de a séták és a nevelés kerül a legtöbb időbe.

2015. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek #2 válaszolóval! Családi döntés legyen és arra mindig lesz időd amit nagyon szeretsz.
2015. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosi mellett is tudok időt szakítani az állataimra :) 2 nyuszim és 1 cicám van. Naponta kb 3 órát foglalkozok velük aktívan, de amikor tanulok, itt vannak mellettem :)
2015. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ezt csak Te tudhatod!

Csak ne az legyen, hogy szülők nyakán marad és lepasszolják a menhelyre, kidobják az utcára, vagy láncra kerül elhanyagolva!

Melóm előtt napi 3-4 óra volt a kutyámmal aktívan töltött idő....most meló mellett jó 2 óra...de hulla fáradtan, meló után is viszem....ja, és KERTES HÁZBAN él, ennek ellenére napi szinten van séta-játék-tanulás!

2015. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom az van.

Szuper suliba jártam általánosba, kB akkor lett egy kB 8 hónapos eb, befogadva. Volt igényem hosszú sétára azzal nem volt gond. De.. Kozepsuliba nem voltam kollégista hanem napi két órát ingaztam. Neked melyik suli lesz majd?

Messze van? Két óra ingazas az rengeteg. Akkor vidd a kutyát ha berelnek neked lakást vagy van ott a tulajdonban. Ha nincs az bajos ha messze van mert sokat kell tanulni pláne ha valami nagyon érdekel.

Kell hozzá egy nyugodt családi élet ami nekem nem volt meg nagyon sajnos és emiatt kevesebbet tudtam tanulni és inkább elmenekultem a kutyával sétálni ami az eredményeken meglatszott.

Milyen fajta kutya lenne? Tudsz vele majd bánni?

Honnan fogod finanszírozni a költségeket? Tudjátok állni ha megbetegszik?

A macska nemrég vitt el száz rongyot az állatorvosi költségekre 12 hónap alatt, plusz speciális táp.

2015. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

8.os vagyok, 2-3ig mindennap bent vagyok a suliban, kitűnő tanuló vagyok, heti 7óra edzés pluszba, de napi 2ora séta,futás fel óra tanulás fel ora frizbi minden napba belefér.


Amugy attol is fugg milyen fajtát szeretnél, mert egy yorkinak nem kell napi 3ora mozgas

2015. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4.-es voltam amikor megkaptam a kutyámat (border collie), onnantól minden délutánomat vele töltöttem, mentünk sétálni, labdázni, frizbizni és hétvégente agilityzni :) egész általánosba kitűnő voltam. Most gimibe járok, napi 3 órát utazom, minimum két órát kutyázom és még mindig kitűnő vagyok.
2015. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tesóm 8. osztály előtti augusztusban kapta meg a mostani kutyánkat.Most 9-es és azóta is van ideje a kutyára.

Nyugodtan elvállalhatsz egy kiskutyát,mert mindig felvidít (nehéz időkben főleg). :)

2015. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!