Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ált. Iskola mellett lótartás?

Lovaska1 kérdése:

Ált. Iskola mellett lótartás?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy általános iskolás vagyok és a szüleim vesznek nekem egy lovat és nem mondhatok nemet hogy miért azt most nem mondom el

hanem írnátok nekem időbeosztásokat hogy iskola mellett hogy etethetném a lovam 5. osztályba megyek szeptemberbe 3

LÓNÉLKÜL ILYENEK AZ ISKOLÁS MINDENNAPJAIM FÉL 7KOR FELKELÉS ÖLTÖZKÖDÉS FÉSÜLKÖDÉS... ÉS GO SULI EZ NEKEM 5-10 PERCIG TART... (LÁNY) VAGYOK



2012. aug. 7. 16:22
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Szia. Mivel 5.-be mész és gondolom nem leszel napközis, így azt tudom javasolni, hogy suli után menj haza, írd meg a házid, és utána menj el a lovadhoz és etesd meg, és gondozd. A másik lehetőség, hogy suli után odamész és akkor elvégzed és úgy mész haza és tanulsz és házit csinálsz. Jobb ötletem nincs. Attól is függ mikor fogsz végezni a sulival és milyen messze van a lovad Tőled, gondolok itt az istállóra ahol lesz a lovad. :)
2012. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

otthon lesz a lovam nem bértartásban

és leírtam 5.-be csak 4 és 5 órám lesz elvileg több nem lehet 5.be

2012. aug. 7. 16:33
 3/28 anonim ***** válasza:
aha, és reggel ki fogja megetetni? :) Korán kell ám kelni, etetni, szénázni, szart lapátolni...
2012. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
és hogyha este takarítom hogy egyébként gyorsan kipattanok az ágyból .
2012. aug. 7. 16:37
 5/28 anonim ***** válasza:
nekem is lett lovam, bár középsuliban, felkeltem reggel 4-kor megetettem, kiengedtem az udvarba, lecsutakoltam, félig rendbe raktam a bokszot, megfürödtem, elmentem suliba 7-kor, hazajöttem, etetés, megírtam a házit, megtanultam a leckét, elmentem 2 órára lovagolni, hazajöttem, befejeztem a maradék boksz kitakarítását, lecsutakoltam a lovat, megetetettem és mentem lepihenni.
2012. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

előző vagyok, mondjuk nekem volt olyan, hogy az igazgató bejött az órára és szóltak, hogy azonnal menjek haza, mert a lovamnak valami baja van, szüleim nem tudják mi, az állatorvos meg vidéken van és sokára tart ide érnie...

természetesen kólika volt, de időben hazaértem és elkezdtem sétáltatni a lovam, megjött az orvos...szerencsére semmi baj nem volt vele

2012. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
szia :) én nem tudom, hogy mennyire jó ötlet ilyenkor lovat venni. most gondolj bele... 5.-es vagy. 3 év és ballagsz. középsuli már nem ilyen egyszerű mint az általános. ott rengeteget kell tanulni. akkor is lesz időd a lovad gondozására? mert akkor sem szabad elhanyagolni. nem tudsz majd akárhova menni a barátaiddal. nem lebeszélni szeretnélek, csak lásd át a dolgokat. a ló nem 3 évre szól! gondold át.
2012. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok, én középsuli mellett tartottam lovat, tehát nem volt egyszerű, volt, hogy csak lépésbe vittem ki a lovat 2 órára, de úgy, hogy kezemben volt valami könyv és olvasgattam a leckét
2012. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 x) ***** válasza:

Az általános az még semmi. Majd ha középsuliba meg egyetemre mész, akkor kezdhetsz aggódni. Ha például bejárós leszel, nem a saját városodban mész középsuliba akkor tényleg 5kor kell kelned. Főleg hogy ha majd kicsit idősebb leszel, mondjuk nyolcadikos akkor már nem 5 perc lesz a készülődés. Biztos hogy nem mondhatsz a lóra nemet? Mert szerintem 11 évesen nem vagy még sem elég felelősségtudatos, sem pedig elég magabiztos hogy vezető lehess egy lónak. A fejedre fog nőni. Mennyi ideje lovagolsz egyébként?

Na mindegy, azért segítek, én is átmentem ezen, kb megvan az időbeosztásom. Szóval legkésőbb fél 7-kor fölkelsz, felöltözöl. Kimész a lóhoz, kiviszed a legelőre, adsz neki enni, inni és kicsit beszélgetsz vele stb. (kb fél óra). Akkor bemész, ha úgy tartja kedved reggelizel, szépítkezel stb. Nem tudom mennyi idő neked, mondjuk negyed óra. Aztán suli után (nem tudom hánykor van vége az óráidnak) hazamész, 1-2 óra körül viszel neki vizet, meg ennivalót. Ha nincs nagyon meleg akkor 3-4 óra körül lecsutakolod, lovagolhatsz, edzheted, futószárazhatod. (1-2 óra.) De végül is eldöntheted hogy előbb lovazol vagy tanulsz, szerintem nem sokat számít, úgy is csinálhatod hogy miután adtál neki ebédet megírod a házidat és tanulsz aztán ha kész vagy mehetsz lovagolni. Ahogy neked jobb. Na most nyilván ekkor már 5-6 óra felé lesz, tehát nincs sok időt mást csinálni, 6-7 körül már csinálhatod az istállómunkát, aztán beviszed a lovat, megeteted, abrakolod. Kint maradsz még vele amennyit gondolsz. Aztán nyilván vacsora, fürdés és lefekvés.

Na most nem mondom hogy nem lehet beiktatni pár órás találkákat meg egyéb programot ha mondjuk éppen szünetelteted aznapra az edzést, a lónak is kell pihenő. Nekem volt hogy csak 4-5 naponta volt időm edzeni vele.

A szüleid meg úgyis besegítenek amennyire tudnak. De mindenképpen legyen valaki aki ért a lovakhoz. A legjobb az lenne ha keresnél egy jó edzőt hogy ne rontsd el a lovat.

2012. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

utolsó előtti aki azt írta hogy nem lebeszélni akar...

én a kérdésemre kérem a választ... írjatok nekem időbeosztásokat aki írt annak köszönöm

2012. aug. 7. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!