Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vakvezető kutya miért agresszív?

Vakvezető kutya miért agresszív?

Figyelt kérdés
Ma a Ligetben a kölyökkutyámat megtámadta egy vakvezető kutya. Ült egy napszemüveges nő egy padon, (akkor még nem tudtam, hogy vak), SMS-esett, nyilván valami speciális appal, - ezért sem tűnt fel - és a körülötte mászkáló fekete labrador lassan, támadólag odajött, majd nagy vicsorgás közepette leteperte a kutyámat, a nyakának ugrott. Ekkor a ő rászólt a kutyára, hogy jöjjön vissza, de hozzátette a szokásos szöveget, hogy "nem bánt". Mire én elkezdtem vele kiabálni, hogy miért engedi el, ha agresszív a kiskutyákkal, miért nem hívja vissza, ha látja, hogy támadni fog. Erre mondja, hogy ő vak, és nem látja, ez a vakvezető kutyája. Akkor láttam meg - mert közben gyalogoltam - hogy a pad másik oldalán ott van a levett vakvezetőkutya felszerelés, hám, kapaszkodós stb. Utána mardosott a lelkifirdalás, hogy visszaszóltam egy vaknak, de nem tudtam. Viszont megdöbbentő az, hogy vak létére elengedi, és hogy a kutya ennyire agresszív. Mi lehet ennek az oka? Miért támad egyhosszú évek alatt tökéletes fegyelemre nevelt kutya? A kutyámat még soha nem támadta meg ilyen agresszíven kutya.
2015. márc. 10. 15:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
66%
Én is találkoztam egy-két vakvezető kutyával, és sajnos azt kell mondjam, megdöbbentő, hogy mennyire nem működnek. Van egy vak ismerősöm, akinek a vakvezető kutyája finoman szólva sem tökéletes, elszalad zabálni stb., néha a munkát is megtagadja. Persze ennél durvább, amit te leírtál, talán az lehet a háttérben, hogy sok vak szeretne kutyát, de kevés a kutya, ezért kiadják 'félkész' állapotban is. Vagy lehet, hogy még nem rég óta van nála a kutya, nem szoktak össze.
2015. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
35%

Erős a gyanúm, hogy kamu a kérdés...

Egy vakvezető kutyát szigorú fegyelemre tanítanak, akinek soha, semmilyen körülmények között nem szabad emberre/állatra támadnia.

Nem véletlen, hogy csak nagyon kevés kutyából lehet vakvezető, hiszen ahhoz a természetes is olyan kell, hogy legyen, plusz tanítható legyen stb, stb, nagyon sok dologból áll össze.

Ha mégis megtörtént az eset-amit kétlek- akkor viszont egy nem hivatalosan kiképzett kutya volt aki rátok támadt.

2015. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Életemben nem láttam még agresszív vakvezető kutyát, de végülis miért ne lehetne ilyen, annyi hülyeség van a világban :) Nem értem, miért tenne fel valaki ilyen kamu kérdést?
2015. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdés, ez most történt egy órával ezelőtt a Városligetben a Közlekedési Múzeum bejáratától induló sétány melletti egyik padnál. Ott a vakok intézete, a környéken sok a vak, kutyával van anélkül. Lehet ezen röhögni, de nem tartom viccesnek, és nem értem, miért ez a legalja a kutyatartásnak. Ez egy valós eset, nagyon csunyán a kutyám torkának támadt a nagy fekete labrador. Az én kutyám alig 10 kiló. Ráadásul pórázon vezettük a feleségemmel, nem is a járdán, hanem jóval beljebb, legalább 20-30 méterre attól, ahol a vak nő ült. Készültünk a kocsiba való beszállásra, és akkor az utolsó 50-100 méteren már pórázra vesszük. Tényleg nem értem, miért merül fel bárkiben is a gyanú, hogy ez a kérdés nem valós. Én pont azért tettem fel, mert eglszen eddig a pontig én is azt hittem, hogy a vakvezetők nagyon jólképzettek, nyugodtak, fegyelmezettek. Láttam már itt vakot kutyát sétáltatni, sőt van egy, aki kettőt is sétáltat, de annál bot van, és a kutyák nyakában csengő. Ez nem egy racionális kérdés? Vicsorogva megtámadta és leteperte a kölyökkutyámat. Nem játékból hanem agresszíven, ínyét visszahúzva, nyakánál fogva lenyomva a földre.
2015. márc. 10. 16:06
 5/34 anonim válasza:
26%

Azért gondoltam, hogy kamu a kérdés, mert a vakvezető kutyák kb olyan kiképzést kapnak, mint mások a kommandósoknál..mármint, a kemény feltételekre értve, nyilván. És ebbe sosem fér bele a kutya agressziója.

Rengeteg teszten át kell menniük, plusz, ha a kutya olyan természetű, akkor szóba sem jön a képzés.

Mellesleg általában a nyugisabb természetű kutyákat preferálják, mint pl. a golden retriver.


Valószínű, hogy nem hivatalosan képzett kutya volt, vagy a gazdájával még nem szoktak össze. Vagy nőstény volt, és tüzel. Vagy valamire szagot fogott. Akármi lehet jóformán.

2015. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
34%

Én is láttam már vakvezető kutyát (magyar vizslát!!) szájkosárban közlekedni és agresszívan rámozdulni kisebb kutyákra, sőt járókelőkre is.

Lehet, hogy a gazda hibája, hogy egy idő után lazul a kutyában a fegyelem.

2015. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
Én azért is nem gondolom, hogy kamu kérdés, mert azért akárhogy is millió teszten átmegy a kutya, mégis csak kutya, akinek irányítás kell. Ha ezt az irányítást nem kapja meg, igenis produkálhat nem kívánatos viselkedést, hiába vakvezető kutyáról van szó. Ezért van, hogy a vakokat is felkészítik egy ilyen kutyára, nekik is kell vizsgát tenniük, de ennek ellenére előfordulhat, hogy nem tartják be a kiképző utasításait.
2015. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
67%
Az en tapasztalatom a vakvezeto kutyakkal szinten egy kicsit kiabrandito volt. En kulfoldon elek, tehat nem Mo-i a tapasztalat, ismeroseim az itteni vakok intezete mellett laknak. Ott azt lattam, hogy a kutyak kozel sem annyira fegyelmezettek, mint szerintem elvarhato lenne. Ha kutyaval megyek arra es par meterre toluk kell elhaladnom (eleg keskeny a jarda), ugy stirolik a kutyamat, hogy majd kiugrik a szemuk, alig lehet arrebb vonszolni oket. Szerintem ez sem oke, de javitson ki valami hozzaerto, ha tevedek.
2015. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
34%

Én a minap láttam egy nőt aki láthatóan képezte a vakvezető kutyát .Felháborítóan rángatta szegény állatot!Hát az a szegény kutya olyan szomorúan nézett erre az anyament nőre.Legszívesebben hazavittem volna a kutyát.

Meggyőződésem,hogy a gazda,oktató hibája,ha agresszív lesz a kutya.

2015. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
20%

Továbbra is azt tartom, hogy ez a kérdés nagyon szép példája annak, hogy valakinek fogalma sincs arról, milyen a kutyatartás! Nyugodtan törölhetitek, de ez a tény önmagáért beszél.


A legtöbb vakvezető kutyát "bérebe" adják nevelésre kiskorában. Akkor olyan gazdához kerül, amilyenek a magyarok. Valaki veri a kutyát és valaki tanítja, tréningeli. Aki tréningeli, attól értelmes kutya jön ki és azt tovább oktatják. Aki veri, attól általában agresszív kutya jön ki. Ezeket kiszűrik és akkor meg lehet tartani a kutyát. Aztán vannak, amit nem tudnak kiszűrni, illetve olyan környéken van tartva, ahol szegényt sok atrocitás éri.


Az, hogy te még nem találkoztál olyan kutyával, aki így viselkedik, miközben védi a saját területét továbbra is azt jelenti, hogy nem ismered a kutyákat. És azért, mert a te kutyád egyféle képen viselkedik, másik kutya nem fog ugyan úgy viselkedni, nem veheted alapnak (hacsak nem vagy gyp-s).


Azért, mert két kutya összeveszik, attól még emberrel nem ugyan úgy fog viselkedni.


Meg az is érdekes, hogy összekevered a viselkedést és a személyiséget. Pedig a személyiség az valakinek a sajátja, míg a viselkedése attól függ, hogy az, akivel szemben viselkedik, mit vált ki belőle. Abból a vakvezető kutyából a te kutyád valószínűleg szokatlan dolgot váltott ki.

2015. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!